Tanie sluchawki na rower

(micechal) #1

Witam. Chcę kupić słuchawki przenośne,do jazdy na rowerze, ale nie tylko. Odtwarzacz to Sandisk Sansa m240. Interesują mnie głównie słuchawki nauszne, od dokanalowych i dousznych bola mnie uszy.

Słucham muzyki clubowej, więc liczą się głębokie basy.

Zastanawiam się nad tymi:

• Senn hd201

• Koss ksc75

Raczej szukam otwartych, w zamkniętych byłoby niebezpiecznie na rowerze.

Cena do 140zł

(Wolfgar) #2
  • Koss ksc75 - Doskonały wybór! Są to bardzo dobre słuchawki tak jak znany i lubiany model Koss Porta Pro. Idź do najbliższego sklepu i sprawdź czy Ci odpowiadają "zauszniki" a w dźwięku powinieneś się zakochać. Słuchawki są bardzo chwalone na mp3store . Tam możesz zasięgnąć opinii od bardziej doświadczonych.

W związku z aktywnością nie polecam słuchawek zamkniętych. Podniesione ciśnienie nie będzie źle wpływać na samopoczucie. Nie mówiąc o bezpieczeństwie o którym wspomniałeś.

(micechal) #3

Właśnie o to chodzi, nie chcę zamkniętych, bo np tir będzie przejezdzal obok a ja nawet nie uslysze. Nie wiem ktore kupic. Ksc 75 podobno łatwo się plączą i wtyczka słaba, porta pro niby fajne, ale troche droższe i trochę dziwnie bym w nich wyglądał. A ty które masz? I czy używałeś kiedyś podczas deszczu i czy coś ci się zepsuło? Bo w deszczu nie jeżdżę, ale jakby w trakcie jazdy zaczęło padać to raczej nie ma gdzie schować.

(Wolfgar) #4

Aktualnie posiadam AKG 414 (zamknięte) oraz właśnie Koss Porta pro. Moja siostra posiadała Ksc 75 swego czasu. Używałem słuchawek w deszczu nie raz. W każdym razie raczej unikałem nadmiernego zalania (gdy była okazja to chroniłem sprzęt). W każdym razie konsekwencji żadnych dotychczas nie było. Jeżeli chodzi o wtyczkę to z nią jest o tyle łatwo,że można ją łatwo wymienić jak będzie coś nie tak. Jeżeli chodzi o plątanie się kabla to cóż... jak dobrze się w niego "ubierzesz'' to nie ma się co plątać.

Co do wyglądania dziwnie z słuchawkami to bym się tym nie przejmował. (w Poznaniu bardzo dużo ludzi ma Porta pro, wystarczy przejechać się tramwajem i często można kogoś spotkać :))

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niosą zamknięte słuchawki. Jak będziesz coś konkretnego wybierał to sprawdź jak dobrze się trzymają. Bo jak spadną i Ci się w koła wkręcą to będzie krucho. Choć temu można zapobiec ciągnąc kabel pod koszulką.

Jedna z wielu pozytywnych opinii o tych słuchawkach z mp3store.

Ewentualnie jak masz mniej kasy to nad Cresyn CS-CH300 możesz się zastanowić. Tylko tutaj przyznam że praktycznie nic o nich nie wiem. No może po za tym że Cresyn zrobił świetne słuchawki do odtwarzaczy iRiviera.

(antiferno) #5

Ja jezdze w zamknietych i słysze auta , jak bedziesz jezdził z otwartymi to przy wiekszej predkosci bedziesz tylko szum slyszal

(micechal) #6

Kupiłem już ksc 75 za 95zł. Jakość dźwięku lepsza od słuchawek dołączonych do Nokii e63 :smiley: Na rowerze jeżdżę raczej powoli / podziwiam widoki.

Dobrze się trzymają, ale że jestem lekko pedantyczny to przeszkadza mi że nie są symetryczne. W prawej jest trochę bardziej odgięty drucik, ale to normalne dla mnie. Zawsze wyrównuję klawiaturę i podkładkę pod mysz do krawędzi biurka, ustawiam głośniki równiutko po bokach monitora. Trochę jestem dziwny :smiley: Ale co do słuchawek to głośno słychać, chociaż aż 60 omów

(antiferno) #7

do telefonów zawsze daja badziewia

(Wolfgar) #8

Te druciki możesz sobie odpowiednio według potrzeb wygiąć tak żeby lepiej leżały na uszach. (nie szalej bo złamiesz :wink: )

(system) #9

Ja Ci polecę od siebie Philipsy SHS3200. Jak za tą cenę, to świetne słuchawki. Jakość dźwięku jest na prawdę dobra. Sam jeżdżę na nich na rowerze i nigdy nie spadły, a mam na prawdę miękkie uszy i zwykłe douszne mi zawsze spadają :smiley:

-- Dodane 14.03.2011 (Pn) 21:35 --

No ale nie doczytałem, już kupiłeś .