Tanie sluchawki na rower

Witam. Chcę kupić słuchawki przenośne,do jazdy na rowerze, ale nie tylko. Odtwarzacz to Sandisk Sansa m240. Interesują mnie głównie słuchawki nauszne, od dokanalowych i dousznych bola mnie uszy.

Słucham muzyki clubowej, więc liczą się głębokie basy.

Zastanawiam się nad tymi:

  • Senn hd201

  • Koss ksc75

Raczej szukam otwartych, w zamkniętych byłoby niebezpiecznie na rowerze.

Cena do 140zł

  • Koss ksc75 - Doskonały wybór! Są to bardzo dobre słuchawki tak jak znany i lubiany model Koss Porta Pro. Idź do najbliższego sklepu i sprawdź czy Ci odpowiadają “zauszniki” a w dźwięku powinieneś się zakochać. Słuchawki są bardzo chwalone na mp3store . Tam możesz zasięgnąć opinii od bardziej doświadczonych.

W związku z aktywnością nie polecam słuchawek zamkniętych. Podniesione ciśnienie nie będzie źle wpływać na samopoczucie. Nie mówiąc o bezpieczeństwie o którym wspomniałeś.

Właśnie o to chodzi, nie chcę zamkniętych, bo np tir będzie przejezdzal obok a ja nawet nie uslysze. Nie wiem ktore kupic. Ksc 75 podobno łatwo się plączą i wtyczka słaba, porta pro niby fajne, ale troche droższe i trochę dziwnie bym w nich wyglądał. A ty które masz? I czy używałeś kiedyś podczas deszczu i czy coś ci się zepsuło? Bo w deszczu nie jeżdżę, ale jakby w trakcie jazdy zaczęło padać to raczej nie ma gdzie schować.

Aktualnie posiadam AKG 414 (zamknięte) oraz właśnie Koss Porta pro. Moja siostra posiadała Ksc 75 swego czasu. Używałem słuchawek w deszczu nie raz. W każdym razie raczej unikałem nadmiernego zalania (gdy była okazja to chroniłem sprzęt). W każdym razie konsekwencji żadnych dotychczas nie było. Jeżeli chodzi o wtyczkę to z nią jest o tyle łatwo,że można ją łatwo wymienić jak będzie coś nie tak. Jeżeli chodzi o plątanie się kabla to cóż… jak dobrze się w niego "ubierzesz’’ to nie ma się co plątać.

Co do wyglądania dziwnie z słuchawkami to bym się tym nie przejmował. (w Poznaniu bardzo dużo ludzi ma Porta pro, wystarczy przejechać się tramwajem i często można kogoś spotkać :))

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie niosą zamknięte słuchawki. Jak będziesz coś konkretnego wybierał to sprawdź jak dobrze się trzymają. Bo jak spadną i Ci się w koła wkręcą to będzie krucho. Choć temu można zapobiec ciągnąc kabel pod koszulką.

Jedna z wielu pozytywnych opinii o tych słuchawkach z mp3store.

Ewentualnie jak masz mniej kasy to nad Cresyn CS-CH300 możesz się zastanowić. Tylko tutaj przyznam że praktycznie nic o nich nie wiem. No może po za tym że Cresyn zrobił świetne słuchawki do odtwarzaczy iRiviera.

Ja jezdze w zamknietych i słysze auta , jak bedziesz jezdził z otwartymi to przy wiekszej predkosci bedziesz tylko szum slyszal

Kupiłem już ksc 75 za 95zł. Jakość dźwięku lepsza od słuchawek dołączonych do Nokii e63 :smiley: Na rowerze jeżdżę raczej powoli / podziwiam widoki.

Dobrze się trzymają, ale że jestem lekko pedantyczny to przeszkadza mi że nie są symetryczne. W prawej jest trochę bardziej odgięty drucik, ale to normalne dla mnie. Zawsze wyrównuję klawiaturę i podkładkę pod mysz do krawędzi biurka, ustawiam głośniki równiutko po bokach monitora. Trochę jestem dziwny :smiley: Ale co do słuchawek to głośno słychać, chociaż aż 60 omów

do telefonów zawsze daja badziewia

Te druciki możesz sobie odpowiednio według potrzeb wygiąć tak żeby lepiej leżały na uszach. (nie szalej bo złamiesz :wink: )

Ja Ci polecę od siebie Philipsy SHS3200. Jak za tą cenę, to świetne słuchawki. Jakość dźwięku jest na prawdę dobra. Sam jeżdżę na nich na rowerze i nigdy nie spadły, a mam na prawdę miękkie uszy i zwykłe douszne mi zawsze spadają :smiley:

Dodane 14.03.2011 (Pn) 21:35

No ale nie doczytałem, już kupiłeś .