Taśma od dysku

Witam, mam pytanie jak sie nazywa taśma która wychodzi z dysku i idzie do pc :stuck_out_tongue:

Taśma do łączenia dysku z kontrolerem na płycie głównej. Rodzaj zależny od zastosowanego dysku (ATA i SATA nie są kompatybilne). Zakładam że dysk który posiadasz to nie SCSI.

Taśma magistrali danych równoległych o ile dobrze pamiętam dot. ATA i Taśma magistrali danych szeregowych dot. S-ATA. Jak coś poknociłem to prosze o poprawienie :wink:

Piektor zapewne masz rację, ale dam sobie uciąć głowę że jeśli wyjedzie z taką terminologią do przeciętnego sprzedawcy w sklepie komputerowym to w 80% przypadków będzie musiał podziwiać jego szeroko rozwarte oczy :o ze znakami zapytania w środku i słuchać dźwięku szczęki opadającej na sklepową posadzkę :wink:

hmmmm… no to polecam wklepać w allegro “taśma do dysku” -tam chyba najwięcej terminologii się znajdzie nie mówiąc już o haśle “taśma” w wikipedii, sprawdziłem… wyświetli mnóstwo znaczeń łącznie z terminologią elektroniczną :slight_smile: ale ciekawe czy temat nie pójdzie na śmietnik bo takie zapytanie to chyba powinno paść “na luzie” a nie w “poszukuję” :lol: