TD-W8950ND - konfiguracja


(Dm Konto031) #1

Witam.

Kupiłem ten router dla używania z neostradą 6 MB - konfiguracja okazała się zaskakująco prosta, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej. Urządzenie obecnie wykorzystywane jest jedynie przez komputer stacjonarny połączony kablem Enthernet.

Po wejściu do ustawień routera w zakładce WAN wykryte są dwie opcje (o innych nazwach) - czym się różnią? Zabezpieczenia wifi mam ustawione na WPA2-PSK i ustawione w miarę skomplikowane hasło. Czy powinienem zmienić jeszcze inne ustawienia.

Z tego co zauważyłem to dane o sieciach zapisywane są w samym routerze, wieć po formacie nie trzeba niczego ponownie konfigurować (wpisywać danych ożytkownika Neostrady), jednak chciałbym wiedzieć jak doprowadzić do całkowitego powrotu ustawień fabrycznych - tak żeby można było np. od nowa wprowadzić dane użytkownika. Tu pojawia się inne pytanie: jak doprowadzić do zwykłego resetu skoro z tyłu obudowy nie ma takiego przycisku, a wg. instrukcji powinienem przytrzymać klawisz "reset przez ok. 10s.

Oprócz tego przy pierwszej konfiguracji wybrałem typ połączenia: Mostek - czy dobrze?


(Drobok) #2

Czym się różni to od tego ? Teraz już powinieneś się domyśleć co masz podać :slight_smile:

Co do przycisku reset, nie jest to zwykły przycisk (np jak do włączania komputera). Lecz dziura w obudowie, wciskasz ją wykałaczką, twardym drutem etc (reset jak w smartphone’ach). Tak samo wchodząc w ustawienia routera, powinna być zakładka przywrócenia ustawień fabrycznych.

Co do samych ustawień wifi, jedyna opcja która ma jakieś znaczenie to właśnie hasło i ustawienia zabezpieczeń. To co masz jest ok, nie zapominaj o zmianie hasła co jakiś czas.


(Dm Konto031) #3

Zauważyłem też, że dostałem alert od Comodo Firewall o zgodę na odebranie połączenia przez svchost.exe a w połączeniach przychodzących widzę, że łączy się on z IP routera (jego ustawień), czyli wyrażenie zgody na te działanie jest bezpieczne?