Techniczny problem z routerem - nie można zalogować się do panelu ani zresetować ustawień

AirLive WL1500R router podłączony do Internetu za pośrednictwem kabli światłowodowych i dyspozytora internetu przez wi-fi. Aby zabezpieczyć router przed nieautoryzowanymi zmianami przez strony oraz działaniach mających miejsce w kwestii zbierania danych o  sieciowej działalności czy personaliach. , chcę zmodyfikować ustawienia (ponieważ w sieciach publicznych są dostępne loginy i hasła dostępu do routera) hasło, aby uzyskać dostęp do stron internetowych i konfiguracji ustawień routera.

A to nie trzeba tam przytrzymać ten przycisk reset przez kilka sekund? U mnie to 5 sekund.

Tam w zasadzie jest tylko sam otwór w obudowie bez przycisków, więc wcisnąć za bardzo nie ma co, ale spróbuję cienkim nitem wcisnąć ten "przycisk"w środku i zobaczę co wtedy się stanie, może (oby) odzyskam dostęp do panelu administracyjnego routera.

Co z resztą ustawien bezpieczeństwa, co i jak zmienić by było ok, tzn pewną koncepcję mam- wyłączenie dostępu wszystkich “chętnych” do podpinania się do sieci - po Mac adres, firewall na wszystkie inne od mojego adresy, oraz zmiana dostępu do routera i samej sieci. Czy w tym modelu można zmienić szyfrowanie na AES? - jak to zrobić by nie odrzuciło przy zapisie zmian?. Czy jest sposób na ograniczenie podsłuchów przesyłanych przez router do komputera danych z Internetu?.