Technikum informatyczne

Chodził ktoś tam… trudno jest? bo zastanawiam się nad tym a nie wiem …wiem że w każdej szkole jest inaczej ale …

Wszystko zależy, czy to lubisz - nie ma się co zmuszać, im się jest mniej przekonanym do danego kierunku tym gorzej wchodzi :wink:

Zależy też od ciebie, jakim jesteś typem uczennicy (strzelam płeć po nicku :wink: ) - jeśli chodzisz nie dlatego, że chcesz tylko dlatego, że musisz to daleko nie zalecisz :wink:

no znaczy ja jeszcze nie chodzę jeszcze przede mną troszkę gimnazjum i chciałabym w tym kierunku isc ale chodzi mi o to czy jest trudno i czego tam się uczy (pomijając fakt że ogółem informatyki):smiley: i co będę miec po tej szkole… jakie kwalifikacje i w ogóle zaś co dalej

Ja jestem aktualnie w II kl technikum inf.

I powiem ci, że generalnie jest luzik cos w stylu gim tylko jeśli nie poświęcisz tych 5-20min na ogarnięcie wiadmości na macy,polaku,angolu to będzie potrzeba kucia w domu ;p

A z zawodowych przedmiotów to głównie zależy od nauczycieli bo u mnie to tylko systemy operacyjne są prowadzone tak że ktoś coś będzie umiał a reszta to zlewka nauczyciele nie ogarniają;/

Dla tego myślę na przepisaniem się.

Ale skoro jesteś dziewczyną to będziesz mile widziana w takiej klasie ;d U nas nie ma żadnej dziewczyny w wszystkich 4 klasach informatycznych(I,II,III,IV) :smiley:

aha dzieki za info

Informatyka jest ściśle powiązana z matematyką (wiadomo że programowanie to matma) i po części z fizyką, więc powinieneś spodziewać się spodziewać przedmiotów tego typu. Jak jest teraz już nie wiem, chodziłem parę lat temu.

Czego uczą? Programowanie, bazy danych, obsługa systemów operacyjnych, oprogramowania biurowego, sieci - czyli wszystkiego po trochu :wink: Potem albo się załapać do roboty albo w jakieś firmie, serwisie, sklepie albo samemu coś odpalić :wink: Drugą możliwością są studia, zależy czy chcesz :wink:

Czy trudno? Zależy, gdzie zlewają wszystko to prościutko, tam gdzie się trzeba przyłożyć też tragedii nie ma - wystarczy chcieć i uczyć się systematycznie :slight_smile:

Oczywiście do tego dochodzi fizyka i matematyka, które są związane z informatyką - ale wszystko się da :slight_smile:

@Ace4ur - przepisuj się raz dwa, skoro zlewają to już jakieś braki masz, a im dalej tym gorzej, póki co tylko rok zmarnowany :wink:

U mojego kuzyna są jakieś dziewczyny - ale fakt, zawód raczej częściej wybierany przez facetów, a szkoda :wink:

BTW : angelika, może się pozmieniać coś - bo z tego co wiem idziesz tym nowym “cudownym” planem nauczania :wink:

A ja powiem nieco inaczej. Informatyków jest już za dużo. Jeśli koniecznie chcesz iść na informatykę, lubisz to i nie zmienisz zdania to ok. Ale tak jak mówię warto iść na inne kierunku typu mechanika, robotyka itp… Szczególnie robotyka gdzie jest sporo styczności z informatyką. Nie wiem czy w Twoich okolicach są tego typu kierunku lecz warto się zainteresować. Co prawda kończę studia magisterskie na kierunku mechanika ale wielu moich znajomych kształciło się w kierunku informatycznym i niestety mają problem ze znalezieniem dobrej pracy. Ja będąc na ostatnim semestrze studiów II stopnia mam pełno ofert i ciągle dzwonią do mnie firmy które są zainteresowane współpracą.

To teraz taki mały offtop (no ale to na luzie, to chyba można) - jakie zawody są opłacalne, żeby spokojnie znaleźć pracę za jakąś przyzwoitą płacę ;)?

Smieciarze są poszukiwani ;p

Tak serio to rozważam nad tą zmianą szkoły bo na prawdę się zawiodłem.

Uczą wszystkiego po trochu lecz to totalne podstawy.

Np. 1 rok programowania miałem pascala gościówa uczyła też macy(więc jak jej nei było to nie było dla szkoły lekcji programowania) i zrobiliśmy w pascalu przez rok to co sam przerobiłem w ostry tydzień w domu;p

A na systemach operacyjnych mieliśmy komendy cmd trochę o budowie systemu dysków ale to głównie po pół kartki i info o linuxie wzięte chyba ze strony jakilinux czyli że brak wirusów,open source,dystrybucje itd…

A reszta przedmiotów jak Urządzenia Techiniki,Oprogramowanie Biurowe,Technologia Informacyjna,Multimedia i Graf to nic albo co lekcje w CS albo zabawa kamerką internetowa;/

Robotyka też fajna ale u mnie nie ma takich kierunków w okolicy 30km są tylko 2 szkoły z profilem Technik Inf…

Co do macy wystarczy ogarnąć podstawy i możliwość logicznego myślenia szukania informacji itd…

Ja teraz jestem w I klasie Tech-inf, ale mam zrytego kolesia od urz.t ;/ Nie umie nic wytłumaczyć, czuje że bd problemy :evil

Co to jest “macy”?

Może ktoś wie, czy jak są wolne miejsca w LO, to mogę się przepisać z technikum do LO ?

Możesz.

I pewnie takie przepisywanie bd trwać 2 tygodnie albo więcej ?

macy to matma ;p

Czemu z TI do LO chcesz?;p

Po TI możesz załapać już prace w jakimś biurze albo szkole ;p

Praca pewnie za marne 1000 zł

juh , jak rozmawiam z kolegami na automatyce i robotyce to właśnie przeciwnie mówią, że w Polsce z pracą w kierunku robotyki to bardzo ciężko. Po automatyce idzie znaleźć, ale raczej nic specjalnego- często praca na zasadzie pilnuj czy się nic nie psuje, kokosów bez, załapać się gdzieś do biura projektowego to trzeba mieć sporo farta i się na starać i że najlepiej to się zakręcić nawet po automatyce jako informatyk i że jakby jeszcze raz wybierali studia to by pewnie na infę poszli to by im się bardziej przydało to w prawdopodobnej przyszłej pracy.

Na pierwszym roku TI masz

-urządzenia techniki komputerowej

-programowanie

-systemy operacyjne i systemy komputerowe

-oprogramowanie biurowe

-technologia informacyjna

Na drugim roku dochodzą multimedia i grafika.

Na urządzeniach nauczysz się schematycznie jak wygląda PC, procek, będziesz się uczyć o bramkach logicznych, co to są rejestry. Dużo teorii.

Programowanie to w mojej szkole w I klasie tylko Pascal na poziomie początkującym, bez poważniejszych zadań, właściwie poziom gimnazjum. Od 2 klasy się zaczyna jazda dopiero.

Na systemach najwięcej się nauczyłem ze względu na dobrego nauczyciela, mieliśmy i zajęcia praktyczne i teorie. Poznajesz np. rodzaje szkodliwego oprogramowania, jak skonfigurować quote, komendy w cmd, obsługę BIOSu, arytmetykę komputera itd.

Na oprogramowaniu uczysz się pisać w Wordzie takie bardziej skomplikowane dokumenty oczywiście i w Excelu.

Na technologii informacyjnej to mało się nauczysz, to taki luźny przedmiot. Pewnie nauczyciel każe wam coś poszukać na necie i napisać w Wordzie, żeby tylko mieć oceny.

Osobiście po pierwszej klasie miałem na koniec roku 6 z oprogram, systemów, urządzeń. Z reszty 5. Do tego byłem na olimpiadzie z teleinformatyki w Krakowie i w kilku konkursach.

Dziewczyn na TI jest mało, u mnie w klasie jedna i w 3 też jedna. Obydwie są przewodniczącymi w klasach.

A tobie radzę, jeśli masz chęci iść na uczelnię wyższą to nawet nie zawracaj sobie głowy żadnym Technikum. 3-letnie liceum i potem dobry kierunek.

Być może to zależy z jakiego województwa bo u nas na śląsku przyjmują niemalże od ręki i pełno wszędzie widzę ofert gdzie poszukują osób po automatyce i robotyce.