Technikum informatyczne

@Teperek_Karol możesz.

juh , sam też sprawdzałem oferty, bo się zastanawiałem nad tym kierunkiem. To ofert sporo, ale na większość stanowisk można było równie dobrze być informatykiem, czy elektrykiem, wręcz większość ofert była bardziej z tym związana. Oferty dla automatyków były głównie w utrzymaniu ruchu. A ofert związanych typowo z robotyką to w sumie praktycznie nie widziałem. Oczywiście za granicą się znajdzie i to pewnie całkiem przyzwoite zatrudnienie… tyle, że nie każdy chce wyjeżdżać.

To zależy od szkoły. Ja na przykład w pierwszej nie miałem psio. Technologia informacyjna nie jest przedmiotem zawodowym, licea też go mają. Zapomniałeś o języku angielskim zawodowym.

Jak dotąd nie mam ang. zawodowego. W 3 klasie się zaczyna u mnie.

Na angielskim zawodowym będziesz się uczyć pisać listy formalne + słownictwo i nic więcej :slight_smile:

My na j.angielskim zawodowym musieliśmy rozumieć opisy techniczne oraz wypowiedzieć się co do konkretnego sprzętu (ogólnie). Najlepsze było to że niektórzy w ogóle nie znali angielskiego, więc przepaść była czasem ogromna.

Kolega miał inaczej;p Ja miałem w I klasie multimedia a w 2 dopiero oprogramowanie i od każdego zawodowego ********* nauczyciel praktycznie nic nie uczyli… Nic, 0:p

A ang zaw. to słówka zwiążane z informatyką.

Mówisz że jeśli chce się iśc na studia to nie iść do TI?

Po TI może znajdziesz coś w zawodzie mimo ogromu ludzi po studiach poszukujących pracy (na kokosy nie licz, ale zawsze jakaś kasa). A studiować można zaocznie :slight_smile:

Bynajmniej ja z takim zamiarem do TI się wybrałem ;]

Ace4ur , radzę uważać na słownictwo.

Po TI na studiach jest łatwiej, może nie dużo ale zawsze.

To kwestia dyskusyjna. Pod warunkiem oczywiście, że to w miarę przyzwoite TI (a nie takie w którym wszystko się zlewa)… a przyzwoite TI na pewno dużo trudniej znaleźć niż przyzwoite LO

to co mam w końcu wybrać u mnie nie ma za dużego wyboru szkół u mnie tez LO jest a co tam jest z informatyką? i co mam po tym?

Po samym LO masz tylko maturę, z którą idziesz na studia na informatykę.

a ile lat jest lo?

LO 3, technikum 4.

i po technikum mogę mieć już prace a po LO muszę na studia jeszcze żeby cokolwiek złapać… z tego co piszecie wnioskuję #-o

Nawet po podstawówce możesz mieć pracę.

jeny nie wiem co będzie za kilka lat … to chodzi mi o to czy w LO są jakieś kwalifikacje na informatykę czy co nie umiem tego wytłumaczyć

LO to takie dalsze gim ;p

Po Technikum np. Inf dostajesz papierek o ile zdasz egzamin zawodowy to papierek jest o twoim wykształceniu jako technik informatyk.

Nie wiem jak zawodówka

nom wiem … już dzięki a co do tego to pomyśle jeszcze co wybrać… mam jeszcze sporo czasu ale raczej wolałabym studia:)