Technologia Intel My Wifi w Laptopie Asus N55S

Witam,

posiadam laptopa firmy Asus model N55S. Laptop posiada kartę z wbudowaną technologią Intel My WiFi do automatycznego łączenia się z siecią. W moim przypadku jest to router, z którego net rozchodzi się na cały dom do innych komputerów. Mój problem jest następujący: po utworzenia profilu w programie, przy każdym włączeniu komputera muszę ręcznie włączać tę “Technologię”. Mam zaznaczoną opcję automatycznego włączania tego programu przy starcie systemu, lecz nie działa to i za każdym razem muszę odpalać ręcznie. Jakby tego było mało to jeszcze podczas ręcznego włączania kilka razy rozłącza się z siecią. Po średnio 3 próbach udaje mi się podpiąć do neta. Czasami zdarza się, że usługa sama się wyłączy podczas pracy na internecie i ponownie muszę ją włączać. W czym może leżeć problem?

Jaki efekt chcesz osiągnąć? Korzystać z Intel My WiFi czy po prostu łączyć się z sieciami Wi-Fi (choćby poprzez mechanizm wbudowany w system)? Czy jesteś bardzo przywiązany do tego programu czy mógłbyś zrezygnować z niego na rzecz wbudowanego mechanizmu służącego do łączenia się z sieciami Wi-Fi w systemie?

Pozdrawiam.

Doczytując o tym programie doszedłem do wniosku, że lepiej będzie w moim przypadku połączyć się z siecią w normalny sposób, lecz z tym też jest problem. Otóż gdy wchodzę na "Diagnostyka sieci systemu Windows " to mam 2 podpunkty, które mówią kolejno:

  1. Karta sieciowa “Połączenie lokalne” nie działa prawidłowo WYKRYTY

  2. Funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona NAPRAWIONY

I tutaj nasuwa się mój problem otóż za każdym razem musiałbym ustawiać ręcznie połączenie sieci bezprzewodowej z moim routerem, co jest absurdalne. Poprzez program wcześniej mogłem połączyć się z netem automatycznie i używałem go, ponieważ nie mogłem uporać się z tym problemem, a moim głównym celem jest automatyczne połączenie się z netem niekoniecznie lub/albo nie poprzez ten program. Hasło i wszystko co potrzebne z routera mam rzecz jasna.

Myślę, że mogą być problemy, o których wspominasz z powodu tego, że posiadasz zainstalowany Intel MyWiFi. Spróbuj odinstalować IntelMyWiFi przez Dodaj/Usuń programy. Następnie obok godziny kliknij w znaczek, który pozwala na wyszukanie sieci bezprzewodowych i wyszukaj dostępne sieci http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 2a48f.html, spróbuj połączyć się ze swoją siecią i zaznacz opcję “Połącz automatycznie” http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … d9b26.html, połączenie powinno zostać nawiązane. Efekt - kliknij w znaczek obok zegara, który pozwala na wyszukanie dostępnych sieci i otwórz Centrum Sieci i udostępniania - z lewej strony wybierz Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 2a48f.html i Twoja sieć powinna być pierwsza na liście. System próbuje łączyć się z sieciami z tej listy zgodnie z kolejnością. Przykład:

Przykład pierwszy.

Na liście są trzy sieci.

System łączy się z siecią,która jest pierwsza na liście.

System nie może połączyć się z siecią, która jest pierwsza na liście.

System łączy się z siecią, która jest druga na liście.

System nie może połączyć się z siecią, która jest druga na liście.

System łączy się z siecią, która jest trzecia na liście.

System nie może połączyć się z siecią, która jest trzecia na liście.

Efekt - system nie połączył się z żadną siecią.


Przykład drugi.

System łączy się z siecią, która jest pierwsza na liście.

System nie może połączyć się z siecią, która jest pierwsza na liście.

System łączy się z siecią, która jest druga na liście.

System nie może połączyć się z siecią, która jest druga na liście.

System łączy się z siecią, która jest trzecia na liście.

System może połączyć się z siecią, która jest trzecia na liście. Nawiązuje połączenie.


Przykład trzeci.

System łączy się z siecią, która jest pierwsza na liście.

System może połączyć się z siecią, która jest pierwsza na liście. Nawiązuje połączenie.


Przykład czwarty.

System łączy się z siecią, która jest pierwsza na liście.

System może połączyć się z siecią, która jest pierwsza na liście. Nawiązuje połączenie.

Gdy użytkownik straci połączenie z siecią (np. kliknie rozłącz) ,która jest pierwsza na liście, to system próbuje nawiązać połączenie z siecią drugą na liście. System nawiązuje połączenie z siecią, która jest druga na liście. Jeżeli użytkownik chce powrócić do sieci pierwszej, to rozłącza się z siecią drugą i ręcznie łączy się z siecią pierwszą (albo automatycznie jeżeli tylko dwie sieci są na liście).

W razie problemów, spróbuj - kliknij w znaczek obok zegara, który pozwala na wyszukanie dostępnych sieci i otwórz Centrum Sieci i udostępniania - z lewej strony wybierz Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 2a48f.html - usuń profile sieciowe, które tutaj są i spróbuj wszystkiego na nowo (na nowo wyszukaj swoją sieć, połącz się z nią i przy łączeniu zaznacz “połącz automatycznie” itd.).

Powodzenia.

Daj znać o efektach.

Dodane 24 lipca 2012 15:39:12

Możesz też spróbować zaktualizować sterowniki do karty sieciowej bezprzewodowej.

http://pl.asus.com/Notebooks/Multimedia … /#download

bluescreen-windows-t489660.html

Odpowiem może o efektach-wiem wiem trochę czasu mineło, ale nie miałem go zbyt wiele żeby zajmować się tamtym laptopem. Sprawa jest taka. Zrobiłem jak kazałes tj. odinstalowałem intel my wi fi i próbowałem się normalnie połączyć i dalej nic. Ciągle mnie rozłącza. Karta sieciowa po prostu się wyłącza. Próbowałem reinstalować sterowniki i to też nic nie pomogło. Aktualek nie ma do tych sterowników więc też lipa. Moja sprawa staje w kropce tak jak stała. Jedyne czego nowego się dowiedziałem to tego, że grzebiąc w Menadżerze urządzeń przy “Kontroler sieci” wykrył mi Kod 28 - jest napisane, że nie ma zainstalowanych sterowników, a jednocześnie można je odinstalować lub nawet zaktualizować :o. To samo przy “Kontroler Ethernet” ten sam kod 28. A co do sprawy ogólnie to jest tak: Mam Intel My Wi fi przez, które łącze się z routerem w domu. Problem w tym, że często mnie samoczynnie wywala z tej aplikacji, po kilka razy np: gdy wejdzie komp w tryb uśpienia to jest to samo, czasami nawet trzeba uruchomić ponownie. Gdy odinstalowałem to i chciałem połączyć się normalnie przez połączenie sieci bezprzewodowej to nie wykrywa mi żadnych punktów dostępu internetu, ponieważ karta jest wyłączona. Sam ją muszę włączać w panelu sterowania. Czasami działa aż do restartu, bo po restarcie znów to samo, a czasami kilka minut i off. Podczas wykrywania błędów w centrum sieci i udostępniania napisane jest, że wykryto problem “Połączenie lokalne nie działa poprawnie”. I tyle z tego wszystkiego wiem, ale próbowałem wszystkiego ![-o<