Tęczowe tablice - supergrozna bron crackerow?

Mam pytanie, czy windows vista bedzie zabezpieczony przed tą techniką? Bo linux jest podobno dzieki wykorzystaniu tzw. soli. Slabo sie znam na hackerstwie ale z tego co czytalem to bedzie niedlugo supergrozna bron crackerów do lamania wszelakich hasel. Wiem tyle ze nadal potrzebny jest “fizyczny” dostęp do dysku, ale po wykradnieciu pliku z haslem niewazne jak dlugie wymyslimy to bedzie ono lamane. :cry:

a możesz podać jakiś link z info o tym

NA przyklad tu http://www.chip.pl/arts/n/article_171965.html

Ten fragment daje do myslenia… :?

jakiś kolejny brute force? większość haseł jest do złamania, kwestia tylko tego ile czasu na to poświęci się i jakie się posiada zdolności, gwarancję jawności może dawać jedynie zmiana klucza szyfrującego wraz z każdym kodowaniem ale w takiej sytuacji nie na wiele się to zda

to takie nowe “brute force” o wiele skuteczniejsze…dla przykladu - zhackowanie 20 literowo-cyfrowo-znakowego hasla metodą brute force jest wlasciwie niemozliwe, chyba ze masz superkomputer (jak nie mam racji to niech mnie ktos poprawi :slight_smile: ) a w przypadku teczowych tablic, jak masz dobrą tablice sciagnietą np, z torrenta to moze potrwac kilka minut :slight_smile:

Wstępne przeczytanie tego artykułu przekonało mnie, że nia ma się raczej czego obawiać, kilkuterabitowe tablice + konieczność fizycznego dostępu do HDD, sprawiają że jakoś czuje się bezpieczny. Pozatym metoda ta jest już dość stara chyba, przynajmniej słyszałem o niej parę lat temu

knapik ale nie rozumiem czego sie boisz? przecierz jak ktos CI podeśle “wirusa” to juz dzisiaj zlamie Ci hasła i odesle mailem do “ojca” to tylko stary “BF” w “nowym wcieleniu” pamietaj ze nie ma czegos takiego jak zabezpieczenie, wszytko mozan zlamac, to tylko kwestia czasu…

i umiejętności

bobasek_89 niekoniecznie, niemusisz miec zadnej wiedzy o łamaniu haseł aby jakies złamać

AZPR masz racje, zwrocilem uwage jedynie na tempo w jakim rozwija sie ta “brudna” kryptografia :slight_smile:

Tablice Rainbow… Już ich używałem, w programie “Cain” jest opcja dzięki której można wysłać hasło do servera Rainbow-Online.Ale trzeba miec tablice i konto na serverze.

Szczerze wątpię. Microsoft nigdy nie był na TOPie jeśli chodzi o zabezpieczenia… Microsoft tworzy systemy łatwe w użyciu zarówno dla użytkownika jak i hakera… :smiley: