Tekst na licencji GNU - można kopiować bez obaw?

(system) #1

witam

wie ktoś może czy tekst oparty na licencji GNU (tak jak na wikipedii) można kopiować i używać na własnych stronach www bez obaw że ktoś kiedyś bedzie roszczył sobie prawo do tego tekstu?

(Pawel Ciupa1) #2

tu masz odpowiedz

http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html

(system) #3

z tego wynika że moge kopiować dowolnie co chcę ale czy musze na stronie napisać że jest to z wikipedii czy dać linka do licencji GNU (albo i jedno i drugie)?

teraz pojawiło mi się drugie pytanie związane z pierwszym i troche dziwne:

czy moge zmieścić na własnej stronie tekst licencji GNU?? :smiley:

innymi słowy czy tekst licencji GNU jest także udostepniany na licencji GNU ? (masło maślane) :mrgreen:

(Airborn) #4

tak możesz, tylko pamiętaj, że GNU jest licencją wirusonogenną, czyli dokument w którym zawierasz fragmenty na GNU, musi również być oparty na licencji GNU

(system) #5

mam rozumieć że jak umieszcze coś co jest na licencji GNU to musze całą swoją stronę udostępnić na licencji GNU i pozwolić na dowlone kopiowanie i rozpowszechnianie?

(Airborn) #6

tak sobie właśnie czytam o GNU, i doczytałem, że teksty w wikipedi np. są oparte na innej licencji na GFDL przeczytaj to + ew. treść licencji powinno Ci troszkę rozjaśnić co możesz robić

(system) #7

z tego dokumentu wynika że gdy skopiuje tekst z wikipedii na swoją strone, to musze umieścić na stronie autora dokumentu i link/tekst licencji ...

chyba jednak sam sobie opracuje materiały i zastrzege prawa do nich.

więcej pracy ale i więcej satysfakcji (mam nadzieje)