Tekst na licencji GNU - można kopiować bez obaw?

witam

wie ktoś może czy tekst oparty na licencji GNU (tak jak na wikipedii) można kopiować i używać na własnych stronach www bez obaw że ktoś kiedyś bedzie roszczył sobie prawo do tego tekstu?

tu masz odpowiedz

http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html

z tego wynika że moge kopiować dowolnie co chcę ale czy musze na stronie napisać że jest to z wikipedii czy dać linka do licencji GNU (albo i jedno i drugie)?

teraz pojawiło mi się drugie pytanie związane z pierwszym i troche dziwne:

czy moge zmieścić na własnej stronie tekst licencji GNU?? :smiley:

innymi słowy czy tekst licencji GNU jest także udostepniany na licencji GNU ? (masło maślane) :mrgreen:

tak możesz, tylko pamiętaj, że GNU jest licencją wirusonogenną, czyli dokument w którym zawierasz fragmenty na GNU, musi również być oparty na licencji GNU

mam rozumieć że jak umieszcze coś co jest na licencji GNU to musze całą swoją stronę udostępnić na licencji GNU i pozwolić na dowlone kopiowanie i rozpowszechnianie?

tak sobie właśnie czytam o GNU, i doczytałem, że teksty w wikipedi np. są oparte na innej licencji na GFDL przeczytaj to + ew. treść licencji powinno Ci troszkę rozjaśnić co możesz robić

z tego dokumentu wynika że gdy skopiuje tekst z wikipedii na swoją strone, to musze umieścić na stronie autora dokumentu i link/tekst licencji …

chyba jednak sam sobie opracuje materiały i zastrzege prawa do nich.

więcej pracy ale i więcej satysfakcji (mam nadzieje)