Tekst pod ikoną na pulpicie

Czy ktoś ma pojęcie jak usunąć tekst spod ikon na pulpicie? Nie chce używać do tego żadnych programów typu Avedesk czy Samurize. Dzięki z góry :slight_smile:

A co powiesz na zapisanie nazwy w postaci spacji?

System to przyjmie, a ikonka dla Ciebie będzie bez podpisu.

dzięki wielkie za szybką odpowiedź! zlikwidowałem nazwę w Moim komputerze, ale nie mogę zmienić nazwy Kosza :frowning: jak można to zrobić? dzięki jeszcze raz!!

Znalazłem coś takiego.

Nei gwarantuję że zadziała.

dzięki strumienianin, naprowadziłeś mnie tym pierwszym postem. to co mi teraz podałeś nie działa, ale znalazłem coś innego, może komuś się przyda:

Zmiana nazwy kosza

Ponieważ pozycja “Zmień nazwę” nie znajduje się w menu kontekstowym Kosza, musimy ją dodać samodzielnie. W tym celu uruchamiamy Edytor rejestru (Start|Uruchom… regedit) i przechodzimy do klucza

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\ {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ ShellFolder

Klikamy dwukrotnie na wartość Attributes (w prawej części okna). Kursor będzie ustawiony na początku wartości, przed cyfrą 4. Naciskamy klawisz [Delete]. Dzięki temu zniknie nie tylko cyfra 4, ale i towarzyszące jej zero (tak ma być). Następnie wciskamy klawisz [5]. Brakujące zero również się pojawiło. Klikamy na OK i zamykamy Edytor rejestru. Teraz w menu kontekstowym Kosza pojawiła się brakująca pozycja - już można bez problemów zmienić nazwę.