Tekst pod ikoną na pulpicie

(Acm2nov) #1

Czy ktoś ma pojęcie jak usunąć tekst spod ikon na pulpicie? Nie chce używać do tego żadnych programów typu Avedesk czy Samurize. Dzięki z góry :slight_smile:

(system) #2

A co powiesz na zapisanie nazwy w postaci spacji?

System to przyjmie, a ikonka dla Ciebie będzie bez podpisu.

(Acm2nov) #3

dzięki wielkie za szybką odpowiedź! zlikwidowałem nazwę w Moim komputerze, ale nie mogę zmienić nazwy Kosza :frowning: jak można to zrobić? dzięki jeszcze raz!!

(system) #4

Znalazłem coś takiego.

Nei gwarantuję że zadziała.

(Acm2nov) #5

dzięki strumienianin, naprowadziłeś mnie tym pierwszym postem. to co mi teraz podałeś nie działa, ale znalazłem coś innego, może komuś się przyda:

Zmiana nazwy kosza

Ponieważ pozycja "Zmień nazwę" nie znajduje się w menu kontekstowym Kosza, musimy ją dodać samodzielnie. W tym celu uruchamiamy Edytor rejestru (Start|Uruchom... regedit) i przechodzimy do klucza

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\ {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ ShellFolder

Klikamy dwukrotnie na wartość Attributes (w prawej części okna). Kursor będzie ustawiony na początku wartości, przed cyfrą 4. Naciskamy klawisz [Delete]. Dzięki temu zniknie nie tylko cyfra 4, ale i towarzyszące jej zero (tak ma być). Następnie wciskamy klawisz [5]. Brakujące zero również się pojawiło. Klikamy na OK i zamykamy Edytor rejestru. Teraz w menu kontekstowym Kosza pojawiła się brakująca pozycja - już można bez problemów zmienić nazwę.