Tekst trudny do rozczytania na zeskanowanym dokumencie

Witam, pomożecie mi odczytać napis ze skanu?

post-271016-0-76702300-1419800440_thumb.

Potrzebuję odczytać ten napis wzdłuż tej strzałki po prawej stronie obrazka.

 

Prosiłbym też o podanie algorytmu jak odczytać rzeczy tego typu gdyby ktoś użył do tego jakiegoś programu, czy może sposobu w PS’ie, tak na przyszłość.

 

Z góry wielkie dzięki.

swebmasters , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale chodzi o ten drukowany, czy pisany?

 

Drukowany to:

PRZECIWWSKAZANIA

(przyczyna, okres: od-do)

 

Rzeczywiście jest to jakiś dokument medyczny :slight_smile:

Chodzi o pisany

Obracamy o 180* i mamy:

 

I

25.X.00

0,5 ml

3n ???

mma ??

Nie ten napis ten wertykalny do tego, który podałeś.

Algorytm, do rozczytania jest prosty - studia farmaceutyczne i wtedy wszystkie takie lekarskie bazgroły rozczytasz :slight_smile:

Czy jest problem by pójść z tym dokumentem do tego lub innego lekarza ?

Może to w czymś pomoże. Oczywiście starałem się wyróżnić tekst na tyle na ile było to możliwe - odróżnić czarne pixele drukowane od czarnych pisanych :slight_smile:

Pierwsza litera to F, E lub T ostatnie to x beta

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/napis-o6602/

Życzę powodzenia w rozczytaniu skanu z pismem ręcznym na piśmie drukowanym. Ja w aptece bywałem co drugi dzień. Farmaceutki miały problem z rozczytaniem recept od lekarzy, a że wiedziałem jakie leki zażywa osoba, dla której były przepisane, to podpowiadałem i farmaceutkom się zgadzało, inaczej nie wiedziałyby co wydać. Idź z tym do lekarza lub apteki i niech Ci to rozszyfrują, bo ze skanu bez oryginału to możesz sobie tylko o tym pomarzyć.

@Vidivarius to koło bety nawet nie stało, a można tam wypatrzyć na upartego odwrócone alfa. To zwyczajna litera B, pisane wielką literą.

Poza tym wygląda na to, że jest to druk z 25 października 2000 roku, więc sprzed 14 lat.

No proszę… prawie trzy tygodnie po moim wpisie doszliście do tego samego wniosku co ja.

Tyle że mój post trafił wówczas do śmieci jako OT:

http://forum.dobreprogramy.pl/ot-t493104/

Problem rozwiązany, dzięki wszystkim.

Dzięki Vidivarius