Telefon dla seniora

Cześć,
w posiadanym przez moją babcię telefonie Maxcom MM720BB padła już bateria, a nowa to około 60-70% wartości nowego telefonu, dlatego chciałbym kupić jej coś innego. Ten model był wręcz przeładowany funkcjami, bo babcia nie korzystała nawet z książki telefonicznej. Oczywiście książka telefoniczna byłaby wskazana, abym mógł szanownej babci wpisać numery członków rodziny, które identyfikowane byłyby z konkretnym imieniem, aby od razu wiedziała kto dzwoni. Niestety nie mam doświadczenia z telefonami dla seniorów. Wiadomo, ważne są duże przyciski, czytelny wyświetlacz, głośny dzwonek i polskie oprogramowanie. Myślałem o czymś, co ogranicza się jedynie do możliwości telefonowania, najlepiej z czarno-białym wyświetlaczem i pojemną baterią. Budżet do 200zł. Czy możecie polecić coś sprawdzonego z obecnej oferty na rynku?

nie wiem po co babci bluetooth, ale może MYPHONE HALO 2 będzie dobry

Nowa Nokia 3310?

Ostatnim czasem też musiałem kupić telefon dla seniora. Najważniejszymi wymogami dla takich osób jest: prosta obsługa, duży wyświetlacz, duża klawiatura, stacja dokująca (ładująca, taka jak w telefonach stacjonarnych). Szukając znalazłem całkiem przyzwoity model i bardzo wytrzymały: Panasonic KX-TU329
Jedyną wadą jest jego wyższa cena, ale jakość wykonania jest bardzo dobra. Ja go kupiłem w euro.com.pl. Może znajdziesz w innym sklepie taniej.

@mat41997 Rozważałem ten model, choć za nieco bardziej dopracowany uważany jest MAXCOM Comfort MM428, jednak to nadal tylko 800mAh. Bloototh po nic, ale jak widać nawet do telefonów dla seniorów na siłę pakują zbędne rzeczy.

@mis456 Niestety ani nowa, ani stara - zbyt małe przyciski.

@DrakePL Ciekawe, ale znając życie babcia nie będzie chciała telefonu z klapką :confused:

Podobny temat już był:

Jeśli wymogiem jest brak klapki to jest też jeden ciekawy model.

Niestety w moim przypadku niewiele wniósł.

@DrakePL Dzięki za sugestię. Póki co jednak chyba prowadzi Winner WG WG12 ze względu na baterię 1100mAh.

Z forum telepolis:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=78475

O Emporii niezachęcający wpis

1 polubienie

Godna polecenia jest Nokia 230

Przypominało mi się teraz o Alcatelach. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to zobacz ten model: ALCATEL 20.08. Bateria ma pojemność 1400mAh i stację dokującą i cenowo też jest opłacalny.


Pozdrawiam.

Ja dziadkowi kupiłem tą nokię


i jest mega zadowolony. Specjalnie wybrałem czerwony kolor, żeby nie miał problemów ze znalezieniem. Działa płynnie i dobrze, wcześniejszy telefon (jakiś myphone) był tragiczny i szybko padł głośnik.

@zbigg47 @TomalloWK Nokie są spoko, gdyby nie te maleńkie przyciski :confused: Kiedyś proponowałem babci podobne rozwiązanie, ale niestety nie sprawdziło się.

@DrakePL Konstrukcja mechanicznie i gabarytowo całkiem w porządku, ale nie wiem czy czytałeś opinie pod linkiem Ceneo, który podałeś :wink:

Nie skreślaj klapki. Wiem z doświadczenia, że seniorzy lubią klapki.

To już nie ode mnie zależy :wink:

Tak, ale możesz pójść do obojętnie jakiego sklepu typu Media Markt i zobaczyć samemu jak wygląda itp. Czasami te opinie nie są prawdziwe.

Zobaczę czy się uda. Media sklepy w małej mieścinie to nie to co w dużej :slight_smile: I nie chodzi tylko o dostępność towaru, ale o to, że pracownicy w du…ie mają klienta, jeśli nie przychodzi po telewizor lub lodówkę. Przekonałem się już kilkukrotnie.

3310 i temu podobne urządzenia nie będą specjalnie wygodne. Tutaj postawiłbym na duże przyciski i możliwość przypisania do przycisków konkretnych numerów. Wprawdzie w 3310 powinno to też być możliwe (wybieranie po dłuższym przytrzymaniu), ale są urządzenia z dedykowanymi przyciskami + przyciskiem SOS. Teściowa ma myPhone Flip 3 i spełnia potrzeby. Szukałbym czegoś podobnego - nie koniecznie z klapką, bo to kwestia gustu.

Nokia 106 - prosty telefon dedykowany dla seniora. Poza tym można sprawdzić serię myPhone podobnie dedykowane dla osób starszych. Duże klawisze, proste w obsłudze bez zbędnych funkcji.

Polecam z firmy MyPhone Halo jak ktoś wyżej polecił, telefon prosty w obsłudze i wygodny. Moja babcia używa podobnego od kilku lat i dobrze się jej sprawuje.