Telefon internetowy w TPSA- warto?

Witam.

Mam internet w Telekomunikacji - Neostrada 512. Ostatnio miałem już 2 telefony od TP, w których namawiany byłem do przejścia na Liveboksa (obecnie korzystam z modemu USB - SpeedTouch 330). Jako jeden z argumentów za przejściem na Liveboksa (i właściwie jedyną, która mogła by mnie rzekonać) była możliwość założenia telefonu internetowego. Mam wobec tego kilka pytań:

  • czy opłaca się korzystać z telefonii internetowej zamiast telefonu stacjonarnego?

  • czy, aby rozmawiać przez telefon internetowy wymagane jest włączenie komputera lub Liveboksa?

  • czy aby rozmawiać przez telefon internetowy musi być on połączony z Liveboksem? (obecnie jest tak, że komputer jest w moim pokoju, natomiast telefon w kuchni).

Proszę o Wasze opinie - z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Za liveboksa płacisz 10 zł miesięcznie :stuck_out_tongue: moze lepij kup bramke voip lub router z barmką voip :slight_smile:

Po zakończeniu umowy zwracasz im modem.

Tak jak kolega wyżej polecam bramke voip :slight_smile:

Mając telefon stacjonarny i telefon mam takie rachunki (ceny netto):

plan tp 60: 40.98 zł

neostrada 512 - promocja startowa 36 m: 45.90

Czyli rozumiem, że biorąc telefon internetowy, odpadnie mi opłata za plan tp 60 natomiast dojdzie opłata za Liveboksa (przez pół roku 1 zł, potem 10 zł)? W takim razie i tak powinienem wyjść na +, co nie?

No chyba powinienieś wyjśc na plus ale najpierw dowiedz sie jakie są cenniki tej telefoni.