Telefon >> Komputer

Co lepiej wybrać do połączenia telefonu ( Sagem MY X-5-2 ) z komputerem.

* Port IrDa ( Konwerter USB-IrDA - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2091 )

* Kabel.

Chodzi mi o tapety dzwonki itd.

Miał bym też pytanie do osób które mają ten model Sagema. Nie moge znaleźć w nim skrzynki odbiorczej mms-ów czy jest jedna czy odzielna.

Oba systemy transmisji danych są dobre, ale minimalnie lepszy jest kabel, chodzi tu o wygodę korzystania. Kabel podłanczas i ci niegdzie nie ucieka a irda czasmi się zeźlizguje jeżeli jakoś jej nie przyczepisz. Ja mam irdę i mi pasuje :wink: Co do wysyłania dzwonków i tpetek to nie problemu przez irdę ja z tego korzystam (sagem myx-6).

Ja na w takim wypadku wybrałbym irde i ją Ci polecam.

Zauważ że irda pasuje do każdego modelu telefonu (oczywiście jeżeli on posiada irde) to już duży plus jak byś zmieniał telefon. Ale także możesz połączyć się z innym użądzeniem np. Laptopem i masz gotową sieć bezprzewodową.

Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam. :wink:

Ja też polecam ci irdę, ale kabel jest tylko wygodniejszy. Tak jak napisał Welcor, przez irdę można się połączyć z róznymi użądzeniami a przez kabel tylko z tym co ma takie samo wyjście :smiley:

No właśnie też się zastanawiam bardziej na IrDa niż nad kablem.

Ale czy przy pomocy IrDa mozna zdjać simlocka lub np. wrzócać nowe oprogramowanie …

Co do oprogramowania to raczej tak a co do simlocka to nie wiem.

A czy da się wrzucić jakieś kompzycje ( i z kąd można je wziąść ).

bierz irde a nie bierz tej z komputronika bo to jest irda usb 1,1 będzie ci sie zawieszać w nokicha i będziesz musiał zmniejszyć prędkośc polecam taka za 20zł z alegro za tą samą cene to samo. Irda przyda ci sie też do innych telefonów bierz irde

Teraz mi zaświtało :smiley: przecież sagem my x-5-2, nie ma symbiana to nie wrzucisz na niego żadnych programów, ani kompozycji.

No nie ma symbiana. Ale ma kompozycje tzn. kolorystyka ( Menu >> Ustawienia >> Tło >> Kompozycja ) i żeby tu dożucić inne niż standrtowe.

Tak samo chodzi mi o gry w javie czy jest jakiś sposób na przerzócenia ich na telefon irdą.

Pytanko… Co zrobić, gdy połączenie kablem nie działa? A kabel na pewno dobrze podłączony i sprawny…

I co z tego?SE K750i nie ma symbiana a idzie tak władowac wszystko kompozycje programy java nowy soft(oprogramowanie)Wiem bo mam komis i dostałem tego fona do zrobienia extra fon.Polecam i sam kupuje za niedługo :slight_smile: