Telefon Nokia jako modem bluetooth dla Galaxy Tab 2

(M@ster) #1

Cześć,

Czy jest możliwe używanie telefonu Nokii jako modemu dla tabletu Galaxy Tab 2 po przez bluetooth? O ile można to zrobić bezproblemowo na systemie Windows (np.: na laptopie) to czy coś takiego jest możliwe na Androidzie? Wiem że Galaxy Tab ma wersję z 3G ale tak czy owak trudno mi przekładać kartę sim co chwilę z jednego w drugi :slight_smile: Tablet dopiero mam zamiar kupić stąd moje pytanie, telefon to Nokia 700 (Symbian Belle FP1).

(fiero) #2

Raczej nic z tego. Androidy nie widzą sieci "ad-hoc" a taka właśnie jest udostępniana przez np.JoikuSpot.

(M@ster) #3

Ale mnie nie chodzi o tethering, tylko o:

(fiero) #4

Sorki wielkie, nie doczytałem, sam rozumiesz, poniedziałem rano w pracy, jeszcze przed kawą..... :wink:

Mysisz sprawdzić z kimś kto ma tel z androidem, jeśli będzie działać to powinno również z tabletem.

(M@ster) #5

Oj był bym wdzięczny, bo przekopałem już chyba cały internet i nic znaleźć nie mogę (poza chyba 2 forami z podobnym pytaniem ale bez odpowiedzi). Wiem że na Ubuntu da się bez problemu to zrobić, system wykrywa modem w telefonie i po odpowiedniej konfiguracji wszystko śmiga. Android to w zasadzie Linux ale nie mam pewności czy coś takiego zadziała bo jednak nieco od Ubuntu się różni :wink:

(manieKMP) #6

M@ster, ta Twoja nokia 700 ma podobno wifi i może robić za hotspot (chyba że info w sieci "kłamie"), więc w taki sposób łączność będzie łatwiej uzyskać niż sposób z BT (nie wiem czy w ogóle jest to możliwe po bt, andek może być zbytnio okrojony pod tym względem...).

(M@ster) #7

Jasne że przez hotspot było by prościej, ale bez zewnętrznej aplikacji nie ma takiej opcji, no chyba że zbyt słabo znam swój telefon :wink: Także pokaż tą stronę gdzie to znalazłeś a może dowiem się czegoś nowego :slight_smile:

(manieKMP) #8

Stronka akurat związana z danymi technicznymi, więc raczej nic ciekawego ona Tobie nie da :wink: i fakt faktem, gdzie nie spojrzysz (choć w szukaniu się nie starałem), mowa jest o dodatku w postaci programu, który tą funkcję "uaktywnia". Sęk w tym, że sposób na internet po BT jest jeszcze bardziej "fikcyjny" (jeśli w ogóle możliwy oficjalnie/nieoficjalnie...), tym bardziej jak sobie przypomnę nieudane próby kuzyna, związane z chęcią wydrukowania planu zajęć po USB spod tabletu z andkiem (hp nie był wykrywany, nawet z apkami od producenta).