Telefon wykrywa wifi ale laptop nie potrafi wykryc - problem


(Haszczyc) #1

witam mam problem opisze sytuacje mam dziewczyne obecnie za ocenem i mam problem bo nie potrafie jej pomoc otoz to nokia n95 8gb wyrywa jej siec wifi przez ktora sie laczy i internet w telefonie dziala wlaczajac na laptopie i szukajac tej sieci wogole jej nie potrafi znalesc ? pytanie oco chodzi czy jest mozliwosc by ta siec ktora dziala jej na telefonie mozna bylo by cos zrobic zeby na laptopie tez ja znalesc i polaczyc sie z nia? Laptop to Asus A6000 z Windowsem XP nigdy wczesniej w innym miejscu nie miala problemow zawsze siec ktora dziala na telefonie dzialala tez na laptopie bardzo prosilbym o pomoc


(roobal) #2

Essid jest widoczny czy ukryty? Ostatnio miałem okazję się przekonać, że Windows nie radzi sobie najlepiej z ukrytymi sieciami. Niech pobierze sobie na jakimś komputerze bądź samym telefonie a potem skopiuje na laptopa program o nazwie NetStumbler, powinien bez problemu wykryć dostępne sieci.

Pozdrawiam!


(Haszczyc) #3

sciagnac NetStumbler i zainstalowaci i przez ten program sie polaczy ?? ok sproboje i dam wam znac


(roobal) #4

Nie pamiętam czy ten program pozwala na łączenie się z siecią ale ma on za zadanie wykryć dostępne sieci, może aplikacja z Windows bądź sterownik sobie z czymś nie radzi. Może ona jeszcze spróbować podać w ustawieniach sieci ręcznie nazwę Essid i cała reszta powinna pójść już do przodu, jeśli połączenie jest szyfrowania to system zapyta o hasło do sieci.

Pozdrawiam!


(Haszczyc) #5

nie widzi jej niestety inne widzi ale nie ta ktora jest odbezpieczona


(roobal) #6

Próbowała ręcznie podać essid (nazwę sieci)?

Pozdrawiam!


(Haszczyc) #7

tez nie dalo rady niestey.... juz sam nie wiem


(roobal) #8

Niech jeszcze sprawdzi na jakim kanale nadaje sieć, np. w telefonie.

Pozdrawiam!


(Haszczyc) #9

z tego co wiem na n95 8gb nie da sie sprawdzic na ktorym kanale dziala... bynajmniej ja nie wiem hmmm z tej sieci ma takie ip 24.187.172.160 jedynie co moze sprawdzic jaka sila jest a sile ma 95% wiec bardzo mocna


(roobal) #10

Jak może to niech sprawdzi na innym komputerze.

Pozdrawiam!


(Haszczyc) #11

ona mowi mi ze w ustawieniach karty wifi w laptopie ma tylko jedna wartosc tylko 802.11g


(Pablax) #12

hmm niech kupi kartę Wi-Fi która obsługuje wiele rodzajów połączeń najlepiej na USB i z antenom zewnętrzną Najlepiej MOCNĄ !!


(Cieply5) #13

Witam,

Haszczyc, podaj proszę informacje na temat sprzętu a dokładniej mówiąc jego pochodzenia.

Czy komputer, którego używa został zakupiony w Stanach czy w Europie? Dokładnie to samo pytanie odnośnie urządzenia nadającego.