Telefon z WM10, co kupić?

(darek719) #1

Witam, jaki telefon z Windows Mobile 10 polecacie, tak aby był nowy i tani oraz niewykluczony z żadnych aktualizacji :slight_smile: Coś tam pozostało dobrego w tych resztkach magazynowych? :joy:

(fiesta) #2

Obecnie jedno wyklucza drugie, bo w pierwszym obiegu pozostało chyba tylko to:

(~MacG) #4

To nie troll ale po co chcesz się pakować w coś co nie ma przyszłości? Kasy masz mało? Chętnie przygarnę :wink:

Jeśli andek ci nie leży to zostaje jabłko bo na WM tak czy tak nie ma ratunku.

(darek719) #5

To telefon dla osoby starszej która już sie przyzwyczaiła co i jak się robi…

(fiesta) #6

Tu:

coś jeszcze znajdziesz, choć większość linków nieaktywnych bo to dane ze stycznia.

(klisza) #7

Lumia 950, całkiem porządny sprzęt, na nowe wersje Windows bym się nie nastawiał, ale to co jest działa całkiem stabilnie. A jak dla osoby starszej, to zakładam, że nie potrzebuje dodatkowych aplikacji, więc na zmniejszające się zasoby Windows Store nie będzie narzekać. Ekran duży, można zmienić skalowanie więc i czytelny. Słabsze modele jednak nie chodzą tak żwawo jak 950.

A co do androida. Może. Nie wiem. Ale teściowa w zeszłym tygodniu mi mówiła, że ma znowu jakiegoś wirusa, a 3 dni temu dzwoniła do mnie ciotka co ma zrobić, bo jej przeglądarka przekierowuje na jakieś strony wyłudzające wysłanie SMS premium, musiała robić factory reset. Także tego… :wink:

(~MacG) #8

Nie mam nic do takich osób ale jak się nie umiem z czegoś korzystać to nawet na najbardziej zabezpieczonym systemie dzieją się kwiatki. Ale nie ma co rozwijać offtopu.

(djfoxer) #9

Hej. Obecnie system już dogrywa, ale faktycznie dla osób starszych lub lubiących mniej skomplikowane tel to dobry wybór. Tutaj decydowałby się na telefony, które są jeszcze wspierane najnowszymi aktualizacjami. Jeśli nie musi być to topowa L950 to warto sprawdzić Linie 650 lub 640. Modele z drugiej ręki można znaleźć w świetnym stanie za niewielkie pieniądze. 650 jest fajna, ale delikatna. 640 to bardzo dobry wybór, pancerna niemalże jak stare Nokie :grinning:

(Domker) #10

Albo zdecyduj się na jakiś model Xiaomi Redmi / Redmi Note.
Ma bowiem tryb “Lite mode”, który w jakimś stopniu wprowadza tryb kafelkowy.
Masz 2 w 1, czyli kafelki i regularne aktualizacje + długie wsparcie.
Przyzwyczajenia z WM10 raczej nie będą tutaj problemem, bo jest nawet bardziej prosty w obsłudze.

(sekus91) #11

jeśli chodzi o WM 10 to tylko w grę wchodzi raczej lumia 950 żaden inny :slight_smile: