Telekomunikacja nie przyspieszyła mi łącza internetowego

(system) #1

Kilka miesięcy temu podpisałem z telekomunikacją o przyspieszenie łącza internetowego z 512 do 6MB.

Internet miał zostać wprowadzony 1 lipca. Ja już pół miesiąca wcześniej zaobserwowałem przyspieszenie internetu (do około 3MB, jak sobie obliczyłem). Dalej czekałem na 6MB. No i nadszedł 1 lipca…i co? i nic.

Dzisiaj jest 10 lipca a internet znowu działa jak 512 (no…troszeczke szybciej). Ściągam pliki z rapidshare tylko z prędkością 80 KB/s…Miało być 700…

Co powinienem zrobić? Zadzwonić do nich i zapytać czemu nie przyspieszyli :\

P.S Używam livebox’a.

(Wigrus1) #2

no a jak myślisz? Dzwoń i wyjaśniaj sprawę, nie ma bata na nich. Jak to tepsa, monopol robi swoje… ;/

(dragonn) #3

http://www.speedtest.net/ radzę jeszcze sprawdzić bo prędkość ściągania nie zależy tylko od prędkość twojego łącza ale jeszcze od prędkości wysyłania serwera, by później nie była wpadka przed tp :smiley: .

(Krzkaczor) #4

Na RS obniżyli maksymalny transfer bez konta premium :confused: można teraz pobierać chyba 60 kb/s bodajże ale możesz od razu kolejny plik ściągać po skończeniu.

(Poniaatowski) #5

Tak jak wyżej, zadzwoń do TEPSy, może zapomnieli o Tobie… A często im się to zdarza…

(system) #6

Z testu mam wynik:

294766195.png

//

na RS pisze, że dla FREE jest 500 kb/s…

//

Z innych serwisów też tak ściągam.

Chyba jednak zadzwonie :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Bolo92) #7

No orżneli Cię na 3.5Mbit.

Dzwoń do palantów.

Do od LB jak jesteś podłączony ?

Jeżeli kablem Ethernet to nie ma bata że to nie wyciąga od LB do kompa.

Ale jeżeli USB lub WiFi to bym podlączył się do LB Ethernetem i wtedy jakby nie wyciągało to dzwonił.

(system) #8

Ethernetem jestem podłączony : -)

A jeszcze takie pytanie za nim do nich zadzwonie.

Jaki powinienem mieć wynik z testu przy 6MB?

(Bolo92) #9

TO jest podawane w kilobitach więc 6144 teoretycznie, ale 6000 byłoby już dobre, a rzeczywisty teoretyczny(pobieranie) 768KB/s