Telewizja cyfrowa DVB-T - jak to działa?

Jestem zielony w tych sprawach.

Kupując np. taki tuner http://allegro.pl/tuner-hdtv-usb-gigaby … 19804.html w komputerze mogę oglądać telewizję za darmo? Trzeba wykupić jakiś abonament? Jest jakiś zasięg działania dvb-t ? Jakie programy mógłbym oglądać?

  1. Tak.

  2. Nie.

  3. i 4. http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna … rowa-dvb-t - linki “Harmonogram wdrażania…”

dvb-t jest zupełnie zadarmo wystarczy kupić antenę DVB-T i tuner telewizji naziemnej dvb-t i można oglądać

A ta antena DVB-T czym takim szczególnym różni się od anteny do “zwykłej” TV oprócz “wsadu marketingowego”?

Jaka antena dvb-t? Za takie wypowiedzi powinni banować dożywotnio. Co za różnica czy jest sygnał analogowy, czy cyfrowy skoro fala radiowa jest ta sama? Może w cyfrowych kablówkach wymieniali kable? Na orbicie zmieniali satelity? Myśl to nie boli (chodź może ty nie masz czym).

Mieszkam w Gorzycach (woj. podkarpackie, powiat tarnobrzeski). Z tego co znalazłem to możliwy jest tylko odbiór MUX 2.

A gdybyś spróbował z nadajnikami dla Lubelskiego i Świętokrzyskiego?. Harmonogram masz tu http://www.dipol.com.pl/wdrazanie_dvb-t … 10.htm#T01 a tu nadajniki i ich parametry http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=m … Kw&cad=rja Masz tu jeszcze jeden link http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=m … xA&cad=rja Studiuj od dalszych postów(późniejsze daty), wynika że na Podkarpaciu nawet w małych odległych wioskach dają radę(z różnych nadajników).

Na to by wyglądało. Jesteś w zasięgu nadajnika na Św. Krzyżu. Od maja będziesz mieć MUX1, i to nie tylko ze Św. Krzyża, ale i z nadajnika w Tarnobrzegu.