Telewizja kablowa + laptop

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie chciałbym podłączyć telewizję kablową do laptopa. Sprawa wygląda tak, że kabel od gniazda kablówki mam przeciągnięty zza ściany (analog) i jest on podpięty do modemu upc a ten z kolei do rutera. Chciałem zapytać czy jest możliwość rozdzielenia tego sygnału za pomocą jakiejś kostki tak, aby 1 kabel poszedł do modemu a drugi posłużył do podłączenia telewizji do laptopa. (w drugim pokoju do gniazdka kablowego podłączony jest telewizor w usłudze osiedlowej, nie upc jak internet) Jeśli byłaby taka możliwość to prosiłbym o radę co do kupna tunera i podłączenia.

Laptop HP Pavilion dv6000

Sorry jeśli nie ten dział.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Na wejściu sygnału kablówki ze skrzynki na korytarzu do mieszkania masz pewnie jakiś rozdzielacz TV/Internet. Na wyjściu “TV” tego rozdzielacza musisz podłączyć rozgałęźnik antenowy, najlepiej na złączki “F”. Może być konieczna wersja ze wzmacniaczem (w przypadku słabego sygnału z kablówki), ale najpierw kup zwykły, najlepiej dobrej firmy np. Telmor.

Aha. Czyli sam tuner i kabel od internetu rozdzielony kostką nie wystarczy?

Od Internetu - nie. Rozdzielasz to zwykłą “kostką”, ale sygnał telewizyjny, a nie internetowy :slight_smile:

Ale miesiąc temu za pomocą owej kostki podłączyłem telewizor właśnie rozdzielając kabel, którym przekazywany jest do mojego pokoju sygnał internetowy i o dziwo wszystko śmigało. Telewizor niestety się zepsuł dlatego też szukam innego rozwiązania.