Telewizja kablowa; problem z kanałami na UHF

Witam. Wynajmuję mieszkanie, w którym mam podłączenie do kablówki. Dorwałem gdzieś telewizor i wziąłem się za programowanie kanałów. Dostawcą telewizji jest Multimedia, a opłata wynosi ok. 30 zł. Problem opiera się na zaprogramowaniu kilku kanałów. Telewizor jaki mam to: jakiś stary Royal-Lux, który ma strasznie felerną opcję programowania i niestety mogę wyszukiwać jedynie zmieniając fale: UHF, VHF etc. Niestety nie mogę dostroić kilku kanałów, które wyszukuje mi właśnie na UHF. Obraz “śnieży” czasem zdarzy się, że jest dźwięk. Stąd nasuwa mi się kilka pytań:

:arrow: Czy jest możliwe, że są to kanały, których nie ma w tzw. pakiecie i dlatego ich nie odbieram (praktycznie odbieram, ale nie mogę ich “dostroić”) :?:

:arrow: Czy może to być w jakiś sposób wina telewizora :?:

PS. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby to nie chodziło o kanały sportowe :smiley:

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc w tej w sprawie.

Stare telewizory nie obsługują wszystkich kanałów z kablówek bo kablówki mają rozszerzone pasma kanałów

Obawiam się że tych kilku kanałów nie pooglądasz. Gdyż masz zbyt stary odbiornik. Telewizor, który to odbierze w pełni powinien posiadać tzw programator HyperBand. U mnie mam to samo.

Dzięki za fachowe odpowiedzi… Czyli wystarczy zmienić odbiornik :slight_smile: Tak właśnie myślałem, że to coś nie tak z telewizorem. Nikt mnie nie słuchał :stuck_out_tongue: Z góry dzięki jeszcze raz :D. Temat do zamknięcia.