Telewizja kablowa -tuner

Planuje kupić sobie telewizor i mam problem, jak się nazywa tuner który obsługuje telewizje kablowa zwykła?

Tuner telewizji kablowej :roll:

Ale nie ma sensu zawracać sobie tym głowę, bo KAŻDY telewizor na rynku to obsługuje. Chodzi po prostu o rozszerzony zakres częstotliwości 47…890MHz - kiedyś (do połowy lat osiemdziesiątych) telewizory miały “dziury” w okolicach 87…174 i 390…460MHz, które to zakresy są używane w profesjonalnej radiokomunikacji.

Może watro zainteresować się telewizorem z cyfrowym tunerem MPEG4 ? Wkrótce wchodzi taka telewizja naziemna, wyłączą analogowe nadajniki. Cyfrowo już nadają w wielu telewizjach kablowych i dają specjalne dekodery. Telewizor cyfrowy powinien odebrać te kanały bez zewnętrznego dekodera, tylo że są szyfrowane i potrzebna będzie specjalna karta deszyfrująca (właściwie to komputerowy standard PCMCIA z laptopów), w którą wkłada się kartę chipową od dostawcy kablówki. Telewizory tego nie mają, bo są różne standardy szyfrowania.

Natomiast tuner cyfrowy DVB/MPEG2 jest bezużyteczny, ten standard jest już przestarzały i nigdy go w Polsce nie wprowadzą. Niepotrzebnie tylko podnosi cenę telewizora.

Jeśli fundusze są ograniczone, to wystarczy analogowy tuner, kablówka da dekoder.

Głownie TV kupuje do grania na PS3, mam 4 kanały i mi starcza :), czyli bez żadnych problemów pooglądam sobie (zwykłą) tv?

bobokila , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak.

Dopóki nie zlikwidują analogowej TV naziemnej (za 4 lata, w niektórych regionach kraju wcześniej). Jeśli masz tą analogową kablówkę - to dopóki z niej nie zrezygnujesz lub dopóki nie wycofają oferty analogowej (prawdopodobnie będzie dostępna jeszcze przez co najmniej 5 lat, zapewne dłużej niż naziemna).