Telewizja N opłaty

Mam yakie pytanie odnośnie telewizji N, ile kosztuje założenie tego, czyli dekoder + antena satelitarna + aktywacja, jezeli chodzi o pakiety ile kosztują to wiem, bo chcial bym sobie na święta sprawic prezent tylko nie wiem czy N czy Cyfrowy Polsat pomożecie, ci co zakładali wszy ile płacili proszę o odpowiec z góry dzięki wielkie! :slight_smile:

Wejdź na stronę konkretnego pakietu i sprawdź aktualne promocje.

CLICK

Sprawdzałem ale nie wiem ile kosztuje antena i dekoder pakity wiem ile kosztują aktywacja 38zl a reszty nie wiem. Proszę o szczegułową odpowiedź od ludzi którzy zakładali N i niech napiszą ile ich ta przyjemność wyniosła ogulnie wszystko!

Ogólnie wszystko to masz w linku podanym przez kolegę Pro Tofik

A dokładniej tutaj:

http://n.pl/fileadmin/pdf/CENNIK.pdf

Wystarczy poszukać na stronie.

:stuck_out_tongue:

Siemano!

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie jakie programy chcesz oglądać i wówczas wybierzesz sobie platformę.

Porównując jakość obrazu i fonii w/g mnie najlepiej wychodzi “enka”, cenowo Cyfrowy Polsat. Nie mówię tu o ofercie programowej!!. W “N” nie masz Polsatów, a z koleji w Polsacie niedługo już nie ma być TVN-ów.

Pod względem instalacji C+ oraz CP jest łatwiejszy, gdyż wystarczy dokładnie wstrzelić się w transponder główny danej platformy i uzyskać jak najlepszą wartość “jakość” , natomiast w “N” najważniejszy w ustawieniu jest współczynnik BER, jeśli masz kijowy dostęp do zamocowania anteny czy nie masz dostępu do konwertera to z ustawieniem prawidłowym dostaniesz “…ujozy” . Tutaj decydują dosłownie milimetry skręcenia kąta konwertera.

Do poprawnego odbioru wystarczy w C+ i CP antena o średnicy 60cm i pojedynczy konwerter - jeśli tylko chcesz oglądać programy z Hot Birda, z kolei jeśli zdecydujesz się na “N” powinieneś kupić / zresztą popatrz u lokalnych przedstawicieli “N” - może dają antenę za free?? / antenę o średnicy min. 80 cm i konwerter monoblock /z 2 wyjściami na jednego satelitę/ oraz potrzebną długość kabla antenowego x2. Do nrecordera można stosować antenę z jednym pojedynczym konwerterem, ale wówczas będzie problem z nagrywaniem oraz dłużej będą się ściągały filmy na VOD.

Co do kosztów:

Sprawdź ceny anten i konwerterów na allegro, wejdź na strony platform i zobacz oferty z cennikiem, albo udaj się do dystrybutorów C+, CP, N , albo jeszcze prościej - jeśli jesteś “nygus” :wink: wejdź na stronę “enki” - tam masz sklep a w nim kreator zakupów. Wybierasz programy jakie chcesz oglądać /pakiety/ - wszystko masz opisane jak dla “blondyny”, w którymś tam etapie masz wybór, czy chcesz zwykły dekoder czy z nagrywarką , wybierasz antenę konwerter, płacisz i za jakiś czas podjeżdza kurier i Ci wszystko dostarcza. Do momentu płatności możesz sobie skonfigurować pakiety i zestaw jaki chcesz i wówczas zobaczysz jaki wyniesie koszt, i robisz do skutku do momentu jak oferta programowa, cenowa czy jaka tam inna Tobie będzie odpowiadała najbardziej.

Taka mała podpowiedź - jeśli zdecydujesz się na “N” – poszperaj w ich forum - tam jest taki użytkownik nOLSBIT :wink: - ma niesamowitą wiedzę odnośnie ustawień i nie tylko zresztą zobacz sam http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=64504#post64504

a jeśli weźmiesz pakiet HBO na 2 miechy , to kilka dni po aktywacji złóż rezygnację z niego, oczywiście jeśli nie będziesz chciał go w przyszłości oglądać.

Ot i na szybko tyle.

Pozdrawiam

MarcinR

To są niepotwierdzone informacje. Polsat dużo by stracił rezygnując z kanałów TVN.

W tym cenniku jest coś pomieszane i nie zabardzo mogę się wyznać, mam pytanko jeszcze czy jezeli jak kupuję sobie N z anteną to jakiś monter przyjezdza mi to montowac czy samemu montuje sobie?

Dobry serwis powinien wszystko zamontować za free a w niektórych trzeba dodatkowo zapłacić - dzwoń gdzie lepiej.

Odnośnie anteny to z kilkunastoletniego doświadczenia wiem że antena 60-80 cm. jest za mała proponuję 90-120 cm.

Ja mam 120 cm. i nie miałem jeszcze nigdy problemów z odbiorem. Jak dobrze radziłem znajomym i niektórzy nie posłuchali mojej rady to teraz żałują ponieważ przy gorszej pogodzie nie mają sygnału i mogą tylko płacić abonament.

Jeżeli będziesz mieć większą średnicę anteny i dekoder z DiSEqC 1.2 / lub wyższym / przystosowany do anteny obrotowej i do odbioru z kilku satelit to możesz np. zamontować dodatkowo konwerter na tzw. ,zeza" a najlepiej odrazu konwerter Monoblock / odpowiedni do średnicy anteny / i odbierać z Hot-Birda oraz z Astry. Do tego jest potrzebny przełącznik DiSEqC. A jeżeli planujesz w przyszłości dokupić drugi dekoder to możesz odrazu zamontować tzw. konwerter Twin.

Nie wiem czy takie dekodery ma N ale miałem taki dekoder Polsatu i odbierał dodatkowo z Astry i innych / obecnie mam zwykły dekoder cyfrowy SKYMAX SX 771 ST COMBO przystosowany również do cyfrowej telewizji naziemnej, nie płacę żadnego abonamentu ale za to mam mniej polskich programów /.

Możesz trochę poczytać :

http://www.hollex.pl/

http://www.satkurier.pl/

http://www.skymax.pl/

Pod względem programowym CP jest lepszy niż N, ale jeśli jeszcze nie kupiłeś CP - to go nie kupuj!! Od trzech miesięcy znikają mi programy i ciągle czekam na nową kartę, na infolinii zbywaja, ciągle mówią “trzeba czekać”. A płacic miesiąc w miesiąc muszę. I nawet opieprzyć nie ma kogo, bo na infolinii udzielaja tylko szczątkowych informacji i tyle. Na maile nie odpisują, dzisiaj wysłałam pismo pocztą i ciekawe co mi odpiszą. Bez wględu na ilość i jakość programów ODRADZAM CYFROWY POLSAT!!!

Jeśli ktoś zamawia obecnie CP, jest raczej mało prawdopodobne, aby otrzymał starą kartę.