Telewizja od TP, satelitarna, livebox jak to wygląda?

Witam!

jak wygląda sprzęt do oglądania TV satelitarnej od TP SA? Znajomy ma posiadać sprzęt - liveboxa (akurat to “dziadostwo” znam) ale ma się tam od razu podłączać antene satelitarną i do TV.

Szukam Szukam i nie mogę znaleźć modelu liveboxa gdzie od razu podłączana jest antena satelitarna.

Czy może ktoś mnie oświeci jaki to model sprzętu?

Wg mnie to jest tak że livebox jest i od niego RJ45 podłącza się do dekodera od TP i dopiero do tego dekodera antene satelitarną, (tak było dawniej), a jak jest teraz?

pozdrawiam

Alan

Teraz można bezpośrednio kablem sieciowym podłączyć liveboxa z dekoderem (jest tam w modemie odpowiednie wejście) bez przymusu mocowania anteny satelitarnej.

Tuner jedno wielkie dziadostwo wolny jak muł nie można poukładać kanałów,co do połączenia to tak jeżeli wybierzesz opcje TV z satelity za pomocą talerza to i tak musisz być połączony do liveboxa kablem eternet żółte wyjście,bo on w chwili załączenia tv pobiera uprawnienia z netu.Jeżeli wybierzesz opcje tv przez net to musisz mieć dużą szybkość netu bo inaczej zamuli ci na amen dostęp do netu,Tuner raz na 30 min sie wiesza i jesteś zmuszony do oglądanie głupiego logo pomarańczki przez 3 min dopuki sie nie zaloguje nie obsługuje diseqc tylko kanały z hotbirda ograniczona ilość.Jak już to lepiej wziąść TNK na karte i niemasz problemów z ciągłym resetem tego tunera nerwami z 9393 wymianami tunera.Ja odstawiłem tuner na szafe użytkuje tylko liveboxa chodzi o WIFI a i spokojniejszy jestem jak nie widze tego tunera.

ale sam livebox nie jest tunerem?

to jak to jest? NIE ma w jednym sprzęcie? tlko livebox ale do liveboxa nie podłacz się anteny?

Nie, jest tylko routerem (umożliwia TYLKO połączenie z internetem + telefonię internetową TP)

Nie ma

W zestawie neo+TV dostajesz : liveboxa + dekoder Samsunga (wygląd niespecjalny moim zdaniem). Antenę sat podłączasz do Samsunga. Jednak związku z tym, że TP chce Cię uzależnić od swojej Neostrady, musisz podłączyć liveboxa* do Samsunga /poprzez kabel Ethernet/ po to, by przy uruchomieniu go pobrał uprawnienia** i po nic więcej.

* Z tego co wyczytałem na pewnym forum to Liveboxa musisz użyć za pierwszym razem, później możesz go odstawić i korzystać z innego routera.

** Nie połączenie z liveboxem/innym routerem = zablokowanie dostępu do TV z TP.

ale kolega powiedział że dostanie liveboxa i do tego podłacza się od razu antene…

a wg mnie takie cośnie istnieje (tz w polsce nie dostępne w tp)

Na 100% się myli.

Nawet we francuskim Orange [właściciel TP] nie ma liveboxa zintegrowanego z dekoderem (co prawda jest tam nowa wersja liveboxa, która przypomina wyglądem dekoder, ale napewno nim nie jest), więc co dopiero mówić o Telekomunikacji Polskiej.