Telewizja w domu

Witam. Mam nastepujacy problem. Mieszkam w domu prawie w centrum miasta . Posiadam CYFRE+ na jednym telewizorze a na 2gim zwyczajna antanke z 2ma programami ;/ CYFRY nie moge rozdzielic… przynajmniej z tego co wiem DA SIE to zrobic ale jest niezgodne z prawem) . Myslalem o telewizji z TPSA … ale mam aktualnie NETIE ;/…

Czy jest jakas mozliwosc zalozenia TV dodatkowej? Moze jakiejs lokalnej jak w blokach ?

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 20:46

Mam jeszcze 1 pytanie. Czy jesli kupi sie np w REALU taka antene satelitana i dekoder . To czy placi sie jakis abonament od tego? czy wystarczy zamontowac to zeby dziallo :confused:

antene satelitarną można kupić z tunerem cyfrowym i podłączyć ale za dużo ciekawych darmowych polskich kanałów to tam nie ma niestety… ale zawsze coś się znajdzie ;] albo można wziąć np polsat cyfrowy najtańszy abonament i mieć coś więcej ;]

szalkowski , nic nie płacisz, a chciałbyś płacić abonament za 5 kanałów? :wink:

Wszyscy którzy mieszkają w blokach płacą za to, a mało kto z tego korzysta

~5zł/miesiąc

niema żadnego przepisu prawa mówiącego o tym że “nie możesz rozdzielić cyfry+”

sam regulamin C+ też dokładnie tego nie określa i jest tam napisane że nie możesz udostępniać sprzętu i sygnału osobom trzecim, z wyjątkiem najbliżeszej rodziny wspólnie z Abonentem zamieszkującej

najlepiej sam sprawdź w regulaminie jak to jest skonstruowane :stuck_out_tongue_winking_eye:

PS w salonach C+ zawsze ci powiedzą że nie bo oni mają prowizje od sprzedanych abonamentów :wink:

Paradoksalnie wszyscy którzy posiadają telewizor muszą płacić abonament radiowo-telewizyjny i nie za 5 ale za 3 kanały(TVP1,2,Regionalna) :shock:

Tylko, że praktycznie nie jest to egzekwowane. Pół Polski ma niezarejestrowane telewizory i nikt od nich tego nie egzekwuje.

Co do podziału CP poszukaj na alegro czegoś takiego jak splitter - jest ot zupełnie legalne w przypadku Cyfry, w Polsacie się nie da. nie wiem, jak z n-ką.

Tak, tylko, że wtedy na jednym z tv jest cyfra a na drugim w danym momencie nie. Można albo na jednym albo na drugim za pomocą właśnie splittera.

błądzisz, w zależności od rodzaju spllitera możesz oglądać jednocześnie na 3 do 8 telewizorach jednocześnie tylko że musisz posiadać dodatkowy tuner na allegro ok 200-250 zł +splliter z 2 kartami od 80-160zł musisz tylko kupić taki który będzie współpracować z Twoimi dekoderami

Mówimy o jednym.

kto mówi ? autor tematu pisze ze chce kupić jakiś dekoder z REALu a dołoży kilka zł i kupi coś odrobinę porządniejszego np jakiegoś Fergusona z Allegro

co do dodatkowej anteny to lepiej kupić i podmontować konwenter z wieloma wyjściami wówczas trochę mniej tego satelitarnego badziewia wisi na domu

dokładnie, ten sam talerz i np.: dwa konwertery. Sygnał nie zostanie osłabiony i nie potrzeba wydawac kolejnych pieniedzy na dodatkową antene, w dodatku montowac jej przy domu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup cyfry + z umową na pół roku a póxniej to już tylko sliter i drugi dekoder z allegro. :wink: Aha warto wspomniec tez o czarnej karcie klienta i na necie ją dostaniesz 8) i zamiast abonamentu miesieczego płacisz jednorazowo pewną kwote i nie martwisz sie o wykup kolejnych abonamentów bo to juz odnotowywane nie jest, a wtedy ty traktowany jestes juz nie jako abonent i z własnym dekoderem robisz własnie to co opisałem powyzej. Jesli oczywiscie wykupiłeś cały sprzet od Cyfry, a nie wynająłeś bo pamiatac trzeba o tym, ze takowy zestaw trzeba póxniej zwrócić… :stuck_out_tongue:

jeżeli rozdzielisz w swojej chacie to możesz mieć nawet do 10 telewizorów podłączone, po prostu sygnał na tych 10 telewizorach będziesz miał słabszy sygnał, miałem tak zrobione na Wizja TV jak jeszcze istniała i w tym pokoju w którym miałem podpięte dodatkowo to miałem obraz taki jak z dekodera tzn nie mogłem mieć dwóch różnych programów włączonych tylko na oby dwóch telewizorach to samo

http://www.allegro.pl/search.php?string=spliter

i na obu telewizorach odbierasz różne kanały z tej samej platformy np ze słoneczka 8)

przy zastosowaniu splliterów można na każdym tv oglądać inny program a jakość w żadnym stopniu nie ulega pogorszeniu

słoneczka ? jeśli chodzi Ci o polsat to niestety nie da rady :wink:

Własnie co do polsatu nie mam pewnosci :roll: a reki uciac nie dam, bo na allegro nie zauwazylem spliterów do polsatu wlasnie :oops: wiec cos w tym jest, ale co juz pojecia nie mam :x

A twoje zdanie jakie jest jesli chodzi o platforme cyfrowego polastu, czy da radę podzielic sygnał ?

aktualnie nie jest to możliwe

moze jakies rozwinięcie - szczegóły etc…? :lol:

Dekoder Polsatu jest sprzężony z kartą, dlatego podział Polsatu za pomocą splittera nie jest możliwy.