Telewizja z Neostrady na dodatkowym komputerze

Witam

Ostatnio przedłużając umowę udało mi się na dość dogodnych dla mnie warunkach wynegocjować dodatkowo telewizję do mojego pakietu Neostrady. Oczywiście po przyjściu do domu od razu zabrałem się za montaż anteny satelitarnej i LiveBox’a. Udało mi się i wszystko działa. Zarówno internet jak i telewizja na głównym telewizorze z salonu. Chciałbym się jednak dowiedzieć czy istnieje możliwość aby sygnał telewizyjny rozdzielić dodatkowo do drugiego komputera, który jest postawiony u mnie w pokoju tak abym na ekranie monitora mógł oglądać telewizję TP?

Aktualnie w dekoderze TP mam zajęte następujące wejścia:

dekoder_tyl.jpg

SAT

HDMI

LIVEBOX

Pozostałe wejścia są puste. Zaznaczę, iż w drugim komputerze moja karta graficzna to: NVIDIA GeForce FX 5500

PS. Czy ewentualnie istnieje jakieś urządzenie do komputera, które może przechwycić sygnał z dekodera TP i wyświetlać obraz na ekranie monitora? A może jest jakiś specjalny kabel do tego?

Dzięki serdecznie za odpowiedź, pozdrawiam!

Musisz się dowiedzieć: jakim systemem tp jest kodowana, czy karta jest parowana z urządzeniem i zacząć narzekać “czemu nie wziąłem C+” (na nim działają splitery).

Dlaczego nie wziąłem C+? A no dlatego, że po co mam płacić za coś skoro coś na pełnym pakiecie dostałem za darmo? :wink:

A czy przypadkiem przez wyjście EURO nie można wysłać sygnału np. do drugiego komputera? Jakiś adapter może do tego?

Najprościej będzie podłączyć przez HDMI bezpośrednio do monitora. Bo do komputera to potrzebujesz karty telewizyjnej, a i tak nie będziesz mieć jakości HD (nie ma kart telewizyjnych z HDMI).

A czy istnieje coś takiego jak rozdzielacz wyjścia HDMI? (oraz dodatkowo czy istnieje np. kabel HDMI na zwykłe wejście do monitora?)

Możesz rozwinąć ta myśl ?? i dokładniej co wynegocjowałeś ??

Co do Oglądania na 2 TV/ monitor

Karta i dekoder TP są sparowane, wiec oglądania na 2 TV rożnych kanałów odpada w przeciwieństwie do C+

Podaj jaki masz monitor i jakie ma wejścia. Jeśli masz wejście HDMI możesz podłączyć od dekoder tym kablem.

Jeśli masz stary CRT lub bez HDMI a tylko VGA to musisz mieć jak napisał wyżej kartę TV (około 100zł, może taniej do oglądania nie trzeba nowej karty)

http://www.hollex.pl/akcesoria-hd/rozdz … er-pro-1x2 może taki :stuck_out_tongue:

Na Allegro są od 30 zł:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … =1&order=p

I taki najtańszy powinien wystarczyć.

Przez Euro można podłączyć dekoder do komputera (np. w celu nagrywania), ale potrzebujesz karty telewizyjnej.

Jeśli na monitorze masz tylko wejście VGA, potrzebujesz kabla HDMI-VGA:

http://allegro.pl/listing.php/search?st … nge_view=1

Kable przy monitorze będziesz chyba musiał przełączać ręcznie, bo nie mogę znaleźć takiego rozgałęźnika.

No i jeszcze trzeba z dekodera jakoś wyprowadzić dźwięk, podłączysz go do wieży albo głośników komputerowych.

Do wieży - najmniejszy problem, tutaj wystarczy najzwyklejszy kabel 2xRCA.

Natomiast do głośników komputerowych jest gorzej. Potrzebny byłby kabel 2xRCA na minijack żeński, który trudno dostać. Ew. kabel z minijackiem męskim (który kupić można bez problemu, bo używa się go w celu podłączenia komputera do wieży) i beczka minijack, którą również trudno dostać. Rozwiązaniem jest zakup kabla 2xRCA na minijack męski (zwanego też komputer-wieża) oraz przedłużacza minijack, obcięcie końcówki żeńskiej z przedłużacza i założenie jej do kabla komputer-wieża w miejscu minijacka męskiego.

Pod warunkiem ze ma Monitor LCD który ma wejścia żeńskie VGA, jeśli ma CRT to te kable na nic mu się zdadzą.

Niby se wynegocjować dobre warunki, ale modzi jak teraz podłączyć na 2 tv :smiley: A do tego jak na razie chyba C+ jest najlepszy i ma bogatsza ofertę :smiley: .

Ale każdy wybiera to co mu pasuję.

Dalej nie napisał co za monitor ma, może z funkcja TV, wtedy może przez euro i zamiast plątaniny kabli użyć sendera. Najpierw się kupuje, a potem się myśli co z tym zrobić :slight_smile:

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi - mamy tu taki sam problem jak z minijackiem, ale już tak łatwo się go nie rozwiąże, trzeba szukać właściwego kabla.

Pisał o “normalnym” złączu - zapewne VGA.