Telewizor do 3k

ja nie wiem co wy z tymi plazmami, widziałem w akcji wysoki model PANASONIC’a + sygnał analogowy z kablówki i obraz nie był jakiś wypasiony… można spokojnie postawić na LCD za 3koła.

no nie był, jak to kablówka

tylko szkoda nie piszesz jak LCD sie zachowuje przy sygnale analogowym.

LCD sobie radzi dużo gorzej od plazmy z sygnałem analogowym, ale przecież to jest mało istotna informacja więc można ja ominąć… ważne że obraz z plazmy nie jest zadowalający gdy ma sygnał analogowy =D>

A w ogóle co to jest wysoki model ? bo nie rozumiem, pamiętaj że rozmawiamy tu o plazmach pv/py 80

Znajdź mi do 3,5tys lepszy LCD od Panasa TH37PV80 który kosztuje niecałe 2k

powodzenia

do zaakceptowania, powyżej 4-5metrów pixeloza jest prawie niezauważalna, a gdy podepnie się cyfrę czy full HD to telewizor pokazuje co potrafi, a full hd prezentuje się bardzo ładnie, budżet jest do 3tyś, więc i tyle ma autor postu, a za tyle można kupić coś przyzwoitego (linki podane).

Czego porównujesz sygnał analogowy na plazmie do sygnału cyfrowego z kanałami HD na LCD? =D>

Co z tego że fullHD jak z satelity idzie HD(i to niewiele kanałów) i prędko kanału fullHD z satelity się nie doczekamy…

A w ogóle ta plazma mimo że ma tylko HD radzi sobie zdecydowanie lepiej z mateirałem fullHD od lcd który ma właśnie fullHD

Moje posty z innego temat: “Znajomy ma LCD Samsunga 40” LE 40 a 656 a 1 z Full HD więc już wysoka rozdzielczość, wydał 3400zł. Chciałem zobaczyć jak dużo mój jest gorszy i wziąłem do niego swoją plazmę. Odpaliliśmy film w full HD na jednym i drugi a tu zonk… plazma “tylko” HD, lcd aż Full HD i materiał w full HD a na moim panasonicu obraz ładniejszy, ostrzejszy, wyraźniejszy, głębsza czerń i kąty… także znajomy się wnerwił i mówił żebym łapał na dole jego telewizor jak będzie przez okno wyrzucał

Drugi sąsiad po zobaczeniu obrazu na moim Panasonicu złościł się czego mu nie powiedziałem że są plazmy 37" (sam ma sony bravia 40" 3200zł)"

Ogólnie jeśli chodzi o plazmy:

  1. Pioneer

  2. Panasonic

i długo długo nic

Jeśli chodzi o jakość to wygrywa Pioneer ale oni się bardzo cenią … jeśli jakość/cena to Panasonic, a Pioneer nawet kupuje matryce od Panasa

A jak ja podpiąłem N-kę to mnie ta plazma powaliła na kolana, Discovery HD, Eurosport HD (Pekin 2008 HD) i inne kanały HD to jak za szkłem…

I na pewno do 3tys nie znajdzie lepszego TV od TH37PV80 z najlepszą na świecie matrycą Viera

Ja przekonania do LCD nie mam i dawałem już przykłady wyżej. Co z tego ze full hd, co z tego ze wydali kupe kasy na markowe TV (Sony, Samsung)…

Kąty, czerń, smużenie to niewątpliwie największa udręka LCD.

Edit: A teraz jadę do rodziny także ataki na plazmę odeprę dopiero w nocy :wink:

Wesołych

coś kręcisz w moim LCD kąty są bliskie pełnych, podpiąłem lapa po hdmi (FULLHD) bardzo dobrze się prezentuje, ja nie mam zastrzeżeń, co do standardu FULLHD u mnie w mieście można złapać kanały FULLHD bez dekodera (wbudowany w TV) i obraz jest niemalże szklany.

technik_elektro , I dlatego najlepszym wyborem są plazmy panasonica 42 calowe 1920x1080 pixeli za niecałe 2700zł…

Swoją drogą niesamowite jak te plazmy potaniały… heh kryzys nie działa na TV, jeszcze pół roku temu za swojego Panasonica 37" (HD ready) dałem 2900zł i się cieszyłem że tanio bo w MM stał za 3999 :x

Teraz za tą cenę a nawet mniej miałbym 42" z fullHD :slight_smile:

bo w mm, saturn itd się nie kupuje agd/rtf oraz p. komputerowych, ich polityka sprzedaży odzwierciedla (w przeciwnej formie) słynną reklamę mm : nie dla idiotów :wink: jeśli chodzi o telewizor do domu samsung seria 6/7 (wbudowany dek. dvb-t mpeg4 w 7) są dobrym wyborem w rozsądnej cenie.

Dopiero teraz ro przeczytałem:

#-o #-o

Jeśli już to nie FullHD, ale HD i jakimś cudem przez DVB-T

?? chodziło o standard 1080i to chyba oczywiste…acz nie sprecyzowałem, mój błąd - to HDTV nie FULLHD - p, masz rację.

technik_elektro FullHD = 1920x1080, żadnego błędu nie popełniłeś, o czy masz 60 fps progresywnie czy z przeplotem jest inną kwestią.

Oczywiście nie zmienia to faktu że 42calowa plazma fullhd panasonica byłaby najlepszym wyborem dlatego prędzej pomyślałbym nad wygospodarowaniem dla niej miejsca albo sprawdzeniem czy jej wymiary faktycznie są za duże…

diabeł tkwi w szczegółach, nie do końca się tym interesuję ale FULLHD (czyt. pełne HD) opisuje dokładnie standard 1080p, zaś nieco “oszukane”, półklatki w cyklu, przy standardzie HD (ta sama rozdzielczość) opisującym 1080i.

p na końcu = progresive/progresywny, i = interlaced/z przeplotem.

1080p30=1080i60 full hd to full hd, telewizor obraz taki wyświetli, to że sygnał telewizyjny wg. standardów nie może przenieść 60 fps progresywnie tej rozdzielczości nic tutaj nie zmienia.

Jak widać 1080p niezależnie od częstotliwości jest równoznaczne określeniu “full hd”, chodzi poprostu o rozdzielczość klatki a nie metodę wyświetlania/częstotliwość…

przecie wikipedia nie kłamie !!

i odnośnie 1080p :

a zatem tak jak pisał jesden z poprzedników nie zaznamy w domach na telewizorach fullhd pełnego standardu leczy tylko tego z przeplotem hdtv (rozdzielczość określa skrót HD).

technik_elektro , Patrz… 1080p30 jest uznawane formalnie za “fullhd” (cokolwiek to nic nieznaczące określenie miało mówić), a 1080i60 jest równe 1080p30, tak więc nie ma sensu tego sztucznie poróżniać jak to czynią producenci. 1080p60 wymaga przepustowości większej niż standardy pozwalają sygnałom telewizyjnym, ale ciągle możemy taki sygnał drostarczać z odtwarzacza br, dvd z interpolacją, konsoli czy komputera…

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /3326.html - odnośnie Full HD, a w zasadzie cały artykuł jest warty przeczytania

Pierwszy obrazek w tym artykule daje nam odpowiedź na pytanie tytułowe… Telewizory nie służą tylko do oglądania telewizji, można do nich podłączyć komputer, konsolę, oglądać zdjęcia itp. Wtedy rozdzielczość jest parametrem najważniejszym. Taki telewizor jest poprostu bardziej uniwersalny, a dodatkowo programowe dekodery np divx’a potrafią nakładać na żywo różne efekty poprawiające jakość obrazu i wtedy widać różnicę nawet na materiale dvd odtwarzanym w natywnej rozdzielczości, a tym samym odtwarzanym na paneluz rozdzielczością 1080p.

2600zł za 42 calowy telewizor plazmowy 1080 z idealną czernią, super kontrastem i wyśmienitymi kolorami to nie jest sprzęt dla ludzi bogatych. Gość który pisał ten artykuł słabo zapoznał się z tematem…

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /3331.html

“# 42” Panasonic TH-42PY80P (do 3800 zł) – jeden z najnowszych telewizorów plazmowych Panasonica. Model Full HD, oferujący znakomite parametry techniczne. Cena nie jest wygórowana - Więcej informacji"

Gdy ten gość pisał ten artykuł, to ten telewizor kosztował 3800zł, więc jednak dla trochę bogatszych ludzi. :slight_smile:

Adalbert , I teraz kosztuje 3,3k, ale to wcale nie oznacza że koniecznie trzeba brać droższy model…

Fakt, PANASONIC TH-42PY8P byłby też spoko i kosztuje 2800zł.