Telewizor jako monitor do kompa

No więc tak, połączyłem telewizor (jakiś tam samsung lcd 32")z wyjściem w karcie graficznej kablem s-video. I dobra, na ekranie telewizora nic oprócz mojej tapety na pulpicie nie było widac (nawet ikon). Po ustawieniu TV jako ekran główny dalej to samo, z tym, że obraz na monitorze z kompa się okroił(u góry i u dołu), a jak załączyłem jakiś film to był on wyświetlany na TV, ale nie na kompie i tu pojawia się problem…Tv mam w innym, a kompa w innym pokoju i musiałem na wyczucie ustawiac np. na pełny ekran i wszystko inne (tzn jedna osoba w jednym pokoju kierowała mnie gdzie mam myszką jechac :smiley: :smiley: :smiley: Szczerze mówiąc niezbyt wygodne…No i nie wspominając o tym że wyświetlany na TV film się poprzestawiał(było go widac na 3/4 ekranu :stuck_out_tongue: ). Jak otworzyłem jakiś folder to bylło go widac na kompie a na TV nie, zaś gdy włączylem właściwości ekranu to na kompie nie było ich widac, a na tv znowu było widac…

I tu jest moje pytanie:

Co mam zrobic, żeby to było wszystko prostsze…Najlepiej byłoby gdyby obraz był jednocześnie widoczny na TV i monitorze kompa. Ale jak to zrobic???

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

a sprawdzales ustawienie obrazu “klonuj obraz”?

ps. ja jako monitora używam TV samsunga 37’’ mam rozdziałke 1920/1080 podłączone narazie za pomocą kabla monitorowego i jest wszystko ok ( w styczniu chce kupic nowego kompa z grafika z HDMI)

ps2.możę mi ktoś doradzi jakiegoś kompa tak za okolo 2-3tys z grafą z HDMI? ze starego zostawiam nagrywarke i dysk. pozdrawiam

zapomniałem dodać, że nie mam podłączonego zwyklego monitora

A mógłbyś mi powiedziec gdzie znajdę takie ustawienie - “klonuj obraz”, bo wcześniej jak to próbowałem poustawiac to nic takiego nie zauważylem. Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

jaką masz karte graficzną?

poszukaj na forum juz zlozonych modeli do 2000-3000 tysi z karta np hd4870 ma ona wyjscie dvi ale dasz przejsciowke i tez bedzie odbierac w HDMI

Moja karta graficzna to ATI Radeon X300SE. Lipna…

hm… juz dawno ne mialem ATI. musisz sprawdzic w ustawieniach kaarty/ekranu