Telewizor "kradnie" dźwięk z komputera

(Fwlgxorm) #1

Mam Sound Blastera X-Fi Titanium, podłączone do niego głośniki a od karty graficznej idzie połączenie HDMI razem z dźwiękiem na telewizor.

Praktycznie za każdym razem kiedy włączę telewizor a komputer jest wyłączony, po jego włączeniu nie mam dźwięku. Urządzeniem domyślnym jest NVIDIA HD Audio i dźwięk idzie na telewizor. Czasem w panelu wyboru są głośniki, można je wybrać jako urządzenie domyślne i działa. Ale często jest tak, że potrzeba restartu żeby się pojawiły a najczęściej w ogóle nic to nie daje i muszę instalować sterowniki od nowa.

Co jest nie tak?

(Profesorek9) #2

Witam. Jakie to są głośniki. Takie biurkowe, czy np. kolumny głośnikowe podłączane przez wzmacniacz ? Ile masz tych głośników napisz jeszcze.

Spróbuj też najpierw włączyć komputer, a dopiero potem telewizor. Jaki telewizor jeszcze ? Poza tym, dźwięk podłącz nie przez HDMI,

a poprzez kabel, który wpina się w wejście słuchawkowe do telewizora. W moim przypadku wszystko jest tak:

• Wzmacniacz Denon PMA-530 480watt Made in Japan

• kolumny Diora 2x140 watt nominalna - 200 watt moc muzyczna, Made in Poland

• radio Denon, Made in Germany

• CD Denon, Made in Japan

• Magnetofon kasetowy Denon Made in Japan

• Monitor z wyjściem TV Samsung 26 cali SyncMaster T260HD FullHD.

Kiedy chcę, aby służyły, jako: głośniki do komputera, żeby sobie na nich pograć, albo kiedy głośniki do tv, radia, cd, magnetofonu,

przełączam się jednym pokrętłem i 3 przyciskami, w zależności, co chcę włączyć :slight_smile: Napisz, czy coś podobnego chcesz zrobić :smiley:

(Fwlgxorm) #3

To są zwykłe głośniki biurkowe - Logitech X-230 jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. Telewizor LG 42PG60.

Co do Twoich wskazówek to nie będę kompa włączać za każdym razem kiedy chcę włączyć tv, i tak - jeśli tv w ogóle nie włączam, tylko kompa to dźwięk nie ucieka.

Druga rzecz - jeśli podłączę kompa do tv przez audio-in to będę musiała zmieniać w kompie kable z głośnikowych na tv za każdym razem kiedy chcę jednego albo drugiego, nie mówiąc o dodatkowym koszcie kupna kabla DVI->HDMI albo jakiejś przejściówki, więc też nie tędy droga i też na pewno to będzie działać. Pochwaliłeś się sprzętem, tylko nie wiem w czym ma mi to w ogóle pomóc że masz magnetofon made in Japan, China czy Sri Lanka...

Wszystko powinno chodzić tak jak jest, problem jest wyraźnie "sterownikowy" albo "windowsowy" (jakieś dodatkowe ustawienia?), może istnieje jakaś poprawka żeby NVIDIA HD Audio nie kradła dźwięku, o której nic nie wiem?

(Profesorek9) #4
  • U mnie wszystko jest podłączone przez wzmacniacz,i nie mam takich problemów. Patrzyłem na grafikę Twojego telewizora w internecie.

Chyba kojarzę, o co biega. Podłącz kabel, który ma: 2 wejścia czincze z tyłu telewizora, które ma też 1 minijack z przodu pod głośniki. Problem dźwięku powinien być rozwiązany.

Jeżeli dobrze kojarzę, że dźwięk z tv ma iść przez głośniki komputerowe ??

(Fwlgxorm) #5

Nie, z komputera do TV kablem HDMI

(Profesorek9) #6

Potrzebujesz kabla 2 wejścia czincze z tyłu telewizora, które ma też 1 jack - a. Czincze podłączasz pod telewizor, jack - a pod komputer, i masz dźwięk

z komputera na TV. Innej opcji nie widzę. Dźwięku nie podłącza się poprzez HDMI, tylko poprzez czincze. Obraz się podłącza poprzez HDMI :slight_smile:

Spróbuj tak, jak mówię :slight_smile: Problem dźwięku powinien być rozwiązany.

(Fwlgxorm) #7

Coraz bardziej wątpię w rzetelność tego forum skoro od trzech dni jeszcze nikt tych bredni nie skomentował :?

(Profesorek9) #8

No, ale jeśli dźwięk się wydobywa przez głośniki komputerowe, to po co go prowadzić jeszcze z komputera na telewizor ??

• Poza tym odłącz kabel HDMI, może w nim jest przyczyna. Nie defekt, a po prostu, że są 2 źródła wyjścia dźwięku, i to może kolidować.

Kabel o którym mowa ( 2 czincze 1 jack ) podłączasz 2 czincze pod WYJŚCIE z tyłu telewizora, a pod kartę dźwiękową jacka ( różnie to z wejściami może być ) np., pod wejście linowe.

• Jak już chcesz dźwięk podpinać przez HDMI, to nie w urządzeniu, gdzie jest jeszcze jedno miejsce do podpinania wejść/wyjść z dźwiękiem, i przez który już dźwięk się wydobywa,

tylko np. DVD, Blue Ray. Poza tym, tylko ja odpisuję na to, więc nie obrażaj mnie pisząc, że piszę o bredniach. Cały sprzęt, czy to odtwarzacze DVD, czy Hi Fi, do nich są dołączane

kable czincz, żeby podłączyć do źródła wyjścia dźwięku i poprzez czincz wychodzi dźwięk.

-- Dodane 07.01.2012 (So) 21:34 --

Powiedziałem paru znajomym o tym, że dźwięk z karty grafiki chcesz podłączać do telewizora kablem hdmi,

to Cię wyśmiali :smiley:

(slawex1983) #9

:o :expressionless: :-&

(Fwlgxorm) #10

A do piaskownicy kto z was łopatki przynosi? =D>

I jeszcze jedno - wyjdźcie z tego lasu, bo od czasów "czinczy" świat poszedł trochę do przodu... #-o

(slawex1983) #11

Made in ? :?

(Profesorek9) #12
  • Do slawex1983 Made in Hungary - Węgry Porównywałem kolory wielu telewizorów, które stały obok siebie

Sony, LG, Samsung, oraz inne, i Samsung miał najładniejsze kolory. Z resztą rozmawiałem z paroma innymi osobami, i potwierdzają,

że Samsung ma najładniejsze kolory :slight_smile: Plazmy, czy inne ( bo już nie pamiętam ), któreś z tych cienkich one wszystkie stały w jednym rzędzie,

i porównywałem obraz. Poza tym, dzisiaj nic się nie robi w Japonii z telewizorów, ani sprzętu RTV.

• Słyszałem, tylko nie wiem, na ile to prawda, że te dzisiejsze wzmacniacze, i amplitunery kina domowego, np. Denon i inne są robione w Japonii, a w obudowy wrzucane

w Korei itp. Świat tak, ale dźwięk, czy będzie się podłączało kino domowe, pod telewizor, czy DVD, jeszcze sporo jest, i będzie podłączane przez czincze. Daj sobie powiedzieć.

Te najnowsze mają, i jeszcze długo będą miały czincze. Proszę, najnowszy sprzęt podłączany przez czincze. http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-d ... 47415.html

(Fwlgxorm) #13

No może i kolor obudowy Samsunga jest ładniejszy niż LG, ale to kwestia gustu... A tak poza tym to masz w końcu monitor z wyjściem TV czy telewizor żeby spośród nich kolor wybierać?

To rozmawiałeś z resztą czy z paroma innymi osobami? A tak poza tym to byli ci sami spece, którzy twierdzą, że nie da się puścić z komputera dźwięku złączem HDMI? Myślałam, że w plazmach jest najlepsze odwzorowanie kolorów i czerni i dlatego ją mam, ale mój światopogląd kompletnie się zmienił od kiedy przeczytałam od Ciebie o magicznej firmie Samsung, nieważne czy to LCD, LED, plazma, telefon komórkowy, czy zmywarka do naczyń 8)

No tak, masz rację - prawdopodobnie tylko tsunami i Godzilla na ulicy jest ich w stanie zaskoczyć...

Więc całkiem możliwe, że twój wypaśny magnetofon kasetowy Denona mogli złożyć w Kambodży a taki Haruto czy Riku nakleili tylko nalepkę 'Made in Japan' żebyś mógł pocynić na DB? Potrafisz z tym brzemieniem żyć?

Nie wiem skąd u mnie ten ostateczny objaw pobłażliwości, ale oświeć mnie znafco jak podłączyć dokładnie odtwarzacz Blu-Ray, który dostanę w przyszłym tygodniu bo chyba się faktycznie nie znam...

A ja nadal jakby co szukam odpowiedzi na moje pierwotne pytanie, którego (jak widać) niektórzy nie potrafią zrozumieć...

(Profesorek9) #14

Znawco, jak już. Poza tym, zdania nie zaczyna się od ,, więc " Założę się, że jak wyjmiesz ten odtwarzacz, będą z tyłu czincze, obok nich ( lub nad nimi ) będzie napisane audio out :slight_smile:

Jestem ciekaw, czy w paczce będą kable czincze :slight_smile: Przez HDM przeważnie ( choć nie zawsze ) idzie obraz, bądź przez złącze RGB, a dźwięk poprzez czincze.

(Fwlgxorm) #15

Przepraszam za off-topa adminów DP, ale też pewnie pękacie ze śmiechu :stuck_out_tongue:

Ale zaświeciłeś... aż ci pewnie biją brawo w pierwszym rzędzie na koncercie Rubika =D>

oppobdp93rearleftsidea.jpg

Gdzie te twoje "czincze"? Bo coś nie widzę... Składać reklamację, że mi sprzedali do niemych filmów z Chaplin'em?

A do obrazu poprosić o przejściówkę z HDM_ na RGB, DVI, KGB, Euro czy CHF?

(Profesorek9) #16
  • Kolory obrazu mi chodziło, nie obudowy, czy ja wszystko muszę pisać dobitnie ??

Odwróciłem swój monitor, i mam z tyłu 5 coaxial - ów, a z lewej strony obudowy 2 HDMI.

U mnie czerwony i biały coaxial, to wyjście na dźwięk, jest to wszystko podpisane. Czyli u Ciebie czerwony i niebieski, to dźwięk.

Obraz podłączasz przez HDMI :slight_smile:

(slawex1983) #17

Oj chłopczyku, chłopczyku. HDMI jest interfejsem służącym do przesyłania obrazu, jak i dźwięku i to nawet wielokanałowego. Powiedziałem o Tobie moim znajomym i śmieją się z Ciebie. Pozdrawiam.

(Fwlgxorm) #18

Brak zrozumienia jakiejkolwiek ironii bądź sarkazmu z mojej strony pozwalają mi sądzić, że więcej niż 14 lat, to ty chyba nie masz :x

Śmiem twierdzić, że nie masz żadnego a HDMI jedno... ale skoro tak twierdzisz... #-o

Słyszałeś może z kolegami kiedyś w lesie o czymś takim jak 'component'?

(Profesorek9) #19

Oj tam, czepiasz się szczegółów, że się w nazwie pomyliłem tych złącz u Ciebie. Powiedz mi tylko, co ma komponent do HDMI ??

czerwone i niebieskie złącze to dźwięk, HDMI to obraz i tyle. Po co tu się jeszcze rozpisywać ?? Artykłu ze strony http://www.rms.pl/component.html

Mam nadzieję, że doczytasz do końca.

• Reprodukcja sygnału wideo na wyświetlaczu (np. na telewizorze) jest dość skomplikowanym procesem chociażby ze w względu na różnorodność źródeł sygnałów: odtwarzacze DVD, magnetowidy VHS, komputery, gry video, tunery satelitarne, każde z nich przechowuje, przetwarza i transmituje sygnały video różnymi metodami, ponadto każde z tych urządzeń oferuje najczęściej więcej niż jeden sposób transmisji sygnału.

Jednym ze sposobów na otrzymanie wysokiej jakości obrazu jest oddzielenie poszczególnych składowych sygnału video w taki sposób, aby nie interferowały pomiędzy sobą. Sygnał, który zostanie przetworzony w taki sposób nazywany jest sygnałem „Component Video”. Standardy S-Video (SVHS), RGB i YPbPr wymuszają dwie lub więcej składowych, więc wszystkie z nich są sygnałami „Component video”. Jednak termin „component video” został skutecznie przejęty przez producentów nowoczesnej elektroniki użytkowej i odnosi się tylko do standardu YPbPr. Skutkiem tego, na co dzień wyrażenie „component video” stało się wygodnym odpowiednikiem dla dużo trudniejszego do zapamiętania „YPbPr” (w odniesieniu do kolorowych gniazd RCA w urządzeniach audio/video – czerwonego, zielonego i niebieskiego). Dla większości zastosowań na poziomie konsumenckim najczęściej wykorzystywane są analogowe połączenia componentowe. Cyfrowe połączenia componentowe powoli stają się coraz bardziej popularne zarówno w zastosowaniach komputerowych (standard DVI) jak w kinach domowych (standard HDMI). Połączenia componentowe umożliwiają generowanie obrazu w takich najpopularniejszych rozdzielczościach jak: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i oraz 1080p.

Mam nadzieję, że z fachowcami się nie będziesz sprzeczać :slight_smile:

(slawex1983) #20

Co ty bredzisz chłopcze? Przecież to analogowe wyjścia komponentowe. Tam się nigdzie nie podłącza dźwięku. Zresztą gniazdka są czytelnie opisane. Widzę, że nie powinieneś wychodzić poza nic więcej jak podłączenie słuchawek do front panelu.