Telewizor LCD jako monitor komputerowy?

siema :stuck_out_tongue:

Zaczne może od tego że kiedyś (kilka postów wstecz ) sam szukałem na to pytanie odpowiedzi …

lecz nie stety nie uzyskałem na to zatysfakcjonującej odpowiedzi … :frowning:

z tąd ten temat :slight_smile:

więc po dość długim szpoeraniu po sieci postanowiłem zaryzykować i zakupiłem TELEWIZOR LCD który w założeniu miał mi służyć jako monitor do komputera

wybór padł na ten model

http://www.helios-bp.pl/sklepkomputery/ … oduct=1546

nie jest to reklama tylko chce pokazać który model zakupiłem !

(jeśli modowie uznają to za reklame to prosze o PW a zmienie link tylko na model tv :slight_smile: )

oczywiście w sklepie nie było jak sprawidzić jak się sprawuje telewizor jako monitor dopiero wszystkow domu wyszło co i jak …

więc … moge śmiało stwierdzić że

TELEWIZOR LCD NADAJE SIĘ JAKO MONITOR DO KOMPUTERA !

(oczywiścier mowa o tv który ma odpowiednia rozdzielczość czyli w zasadzie każdy model HD READY )

czczionki są bardzo dobrze widoczne tak samo jak na zwykłym typowym monitorze LCD …

pokusiłem się również o sprawdzenie jak się gra na takim telewizorze / monitorze i muszę przyznać że naprawde SUPER ! (chociasz nie jestem graczem !gram żadko i jeśli już to w Quake 3 arena : ) )

grałem m.in w Q3 arena NFS Carbon Call of duty

i naprawde na takiej wielkości monitorze gra się rewelacyjnie :slight_smile:


monitor jest w formacie panoramicznym i obawiałem się że z tego powodu będzie źle wyglądał obraz z komuptera PC

no i rozczarowałem się POZYTYWNIE (oczywiście gdy na kompie była jeszcze rozdziałka 1024 na 768 )

po zmianie rozdziałki na właściwą temu telewizorowi (1366 x 768 )

obraz jest naprawde super !

probki TV HD"zassane " ze strony nvidia są naprawde super !

nie wiem co mam jeszce pisać na temat podłączania TV LCD jako MONITOR PC więc proszę zainteresowane osoby o komentarze. postaram się odpowiedzieć na wasze pytania !


p.s. dodam że siedzę od telewizora ok 2 metry przy rozdziałce 1366 x 768 i wszytko widać super każdą czcionke !

p.s.2. zastanawiałem się aby dać ten temat w dziale “sprawdzone porady” bo w zasadzie jest to sprawdzona porada ! ale uznałem że lepiej jeśli ten temat znajdzie sie w w “na luzie” jeśli administracja uzna że warto to umieścić w dziale "sprawdzone porady to proszę to tam przenieść )

p.s.3. jest to moja pierwsza recenzja sprzętu więc pytać śmiało jeśli są jakieś nie domówienia lub jeśli chciałbyś/abyś wiedzieć coś więcej !

p.s.4. używam tego TV jako moitora już od czterech dni i sprawdza się zankomicie do codziennej “pracy” przed kompem :slight_smile:

No tak ale oferta ta to chyba do wybrańców , w moim przypadku niemożliwe do zrealizowania , bo komp i tv. są w jednym pokoju , kiedy kobita ogląda telenowele w tv. to ja sobie siedzę “na kompie” a kiedy ja oglądam w tv. sport to kobita “urzywa” kompa , chyba nie musze pisać co by się działo gdyby tv. było jednocześnie monitorem kompa.

  1. Monitor do pracy ogląda się z odległości dobrego czytania (25cm)

a nie z 2metrów.

  1. Pokaż mi zawodowego programistę który będzie chciał

użyć to “codziennej pracy” TV jeżeli normalnie używa

rozdzielczości min 1600 x XX, a zwykle 1900x XX i więcej.

  1. Ergonomiczne wymagania do monitora i TV są zupełnie

inne.

wiesz … ja akurat byłem zmuszony nijako do takiego zakupu

bo komp głównie słuzył mi jako telewizor (karta tv)

mój pokój naszczęście jest tyko dla mnie :slight_smile:

pozatym po remoncie i zakupie nowych mebli poprostu nie było miejsca na monitor (CRT 17 cali)

więc w gre wchodziło tylko kupno LCD po długich przemyśleniach

wybrałem LCD 32 cale bo …

komp jako TV nie bardzo bo żre dużo prądu !

tańsze TV LCD np ok 20 cali to cena ok 2000 zł więc uznałem że lepiej będzie kupić 32 cale bo wyjdzie to jednak lepiej cena/wielkośc

wiesz … jest taklie coś jak funkcja “PIP”

mam ten komfort że mam więcej niż jeden pokoj i w drugim pokoju stoi TV projekcyjny 42 cale więc lepie tam się ogląda

no nie wystarczy napisać “PIP” :stuck_out_tongue:

pozatym jak już napisałem wyżej niemam gdzie umieścic biurka z kompem i monitorem !

dlatego dzięki LCD 32 cale moge sobie spokojnie pisać tego posta siedząc dwa metry od monitora / tv

mieskam w typowym blokowisku i naprawde chałupa ciasna jak (słowo na H : )

więc niemam możliwości żeby zmieścić tutaj sprzęt dużych rozmiarów a jak wiadomo nie opłaca sie już kupować telewizorów CRT bo cena między LCD a CRT jest naprawde mała .

ah ! i dodam koszt ekelogiczny :stuck_out_tongue:

TV żre ok 140 watt a komp przy moim konfigu ok 300 watt

wcześniej komp chodził 24/h głównie jako TV a że jak zasypiałem to niechciało mi się ruszać aby go wyłączyćto chodził cały czas teraz mającx wkońcu zwykłe tv wyłańczam tv jednym przyciskiem :stuck_out_tongue:

pozatym komp już niechodzi ciągle bo tak naprawde mało używam kompa głównie aby zgrać jakieś filmy z kamerki i do poczty

się rozpisałem z lekka nie na temat ale who cares :slight_smile:

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 18:58

a czy ja jestem programista ? :shock:

jakie ;>

pozatym ile topic służy temu aby osoby pytajace czy TV LCD będzie dobry jako monitor uzyskały ospowiedź :stuck_out_tongue:

dwa ileż osoób z forum używa kompa do PRACY ?

do korzystania z neta i obróbki wideo (czyli tego co głównie ja robie) jest to naprawde opymalna wielkość oi duży komfort :slight_smile:

dodam jeszcze że mam zamiar zakupić lapka za jakiś czas (najpierw trzeba na niego zarobić :? )

który będzie śłużył typowo do pracy (co jakiś czas robie komuś strone www projekty komercyjne ale nie jest to główne źródło dochodów jednak wystarczające na lapka ;] )