Telewizor plazmowy jaki polecacie Pilne!

(Adax22) #1

Witam

Znajomy prosi o pomoc w wyborze 2 TV plazmowych jeden dla teściowej drugi dla niego. Nie znam się na tym więc bardzo proszę o pomoc telewizory od 24 - 32 cali Proszę o konkretne modele linki i opinie czym się kierować wybierając plazmę?

Proszę o szybka pomoc z góry dziękuję

Pozdrawiam

P.S. Full HD, czy wystarczy HD Rally czym się różnią te 2 standardy i który lepszy Jakich marek unikać??

Samsung, LG itd. Proszę o konkretne modele ich garakterystykę i opinie To ma być TV na kilka lat a nie do wymiany po roku...

(Kpc21) #2

FullHD ma niby wyższą rozdzielczość, ale przy przekątnej poniżej 40 cali i tak nie będzie widać różnicy (chyba że będziesz oglądać TV z bardzo małej odległości).

(fiesta) #3

Dla teściowej to szkoda kasy na plazmę, niech kupi jej akwarium :arrow: taniej go wyniesie :stuck_out_tongue:

(dark__jedi) #4

Po pierwsze nie plazmę tylko LCD, plazm nie ma w tych rozmiarach. Pozostają tylko LCD.

Telewizor powinien być jak największy czyli w tym przypadku 32", nie polemizowałbym czy mniejszy będzie lepszy, otóż ... nie będzie.

32" LCD jest bardzo dużo na rynku. W tym przypadku tak jak pisze Kpc21 , brałbym HD Ready. Ponieważ inne ma źródeł ogólnodostępnych w formacie 1080p (nawet telewizja HD to tylko 720p, wyjątek filmy HD 1080p z Bluraya).

Z firm Samsung, Sony, Panasonic, LG, Philips, Sharp, Toshiba poniżej 2000 zł. Wypadałoby, żeby miał przynajmniej 2 gniazda HDMI. Jasność i kontrast wg mnie dla zwykłego użytkownika - do pominięcia. Przy obecnym poziomie technologicznym w zasadzie każda matryca LCD jest OK i dobrze się ogląda.

Bardzo tani telewizor, ale jako przykład. Mało komentarzy, ja bym nie brał, chyba że odbiór osobisty.

http://allegro.pl/item894403052_toshiba ... mpeg4.html

(Kpc21) #5

Opdada:

(Cekol1) #6

z LCD polecam Sharp(z matryca AQUOS) mój wuj ma i wiem co to jest więc mogę z czystym sumieniem polecić , natomiast jakbyś się zdecydował na większy to bierz jakąś plazme od PANASONIC'a taką z kolei ja mam(wiem wiem każdy chwali to co ma ale to nie są przynajmniej opinie człowieka który widział TV jedynie na wystawie w sklepie i poleca:P ) i też mogę z czystym sumieniem polecić :slight_smile: model S10e ma dobry stosunek jakość/wyposażenie/cena no i jak się zdecydujesz do jutra to masz za darmo 5 lat gwarancji :slight_smile: a SONY to może i najgorsze nie są ale ceny mają z lekka przesadne :stuck_out_tongue: chyba że nie masz co z kasą robić to bierz plazme od pionnera 8)

(Adax22) #7

Dzięki za info Jednak powiedzieli ze koniecznie musi to być Plazma max 3000 zł moga na to dać do 37 cali Proszę polećcie coś Napiszcie w jakich sklepach (sieci sklepów) znajda duży wybór TV Plazma tak żeby można było iść i zobaczyć go w realu lub linki sklepów (dużych sklepów z TV plazmowymi w sieci Dzięki za wszystkie informacje Pozdrawiam

(dark__jedi) #8

Możesz podać przesłanki dlaczego ktoś upiera się przy plazmie i to 37". W zasadzie takich telewizorów nie ma w sprzedaży.

http://allegro.pl/item890251217_panason ... ownia.html

więcej w zasadzie nie znalazłem. Nie wiem czy ten telewizor jest dobry czy nie. W sumie to Panasonic o rozdzielczości 720, więc...

do 3000 zł można kupić naprawdę fajny telewizor LCD

Poprawiony link

(Kpc21) #9

37 cali może już się kupi.

(Cekol1) #10

z tego co się zorientowałem jak szukałem TV dla siebie to seria X10e(są bardziej ubogie np. seria C lub też U ) też nie najgorsza ale niestety to już nie NEO PDP a to jednak daje widzialne różnice .W serii S10e już jest Neo pdp ale nie wiem czy są takie w rozmiarze mniejszym niż 40'(coś ty się uparł tak na te 37' ? ) .

-- Dodane 31.01.2010 (N) 21:38 --

tak dla formalności popraw linka bo ci się V wcisło na początku

(Błażej) #11

Co do plazmy to są bardzo dobre ekrany lecz występują jedynie w tych większych rozmiarach

Skoro nie ma 37" to ci nikt nie doradzi czegoś czego nie ma