Telewizor pod komputer i brak kolorów

Witam. Nie wiem czy przypadkiem nie zrobilem dubla tematu ale nic nie znalazłem na mój problem. Jakby co to nie bić :zawstydzony:

A więc, mam podłączony do komputera telwizor żeby można było oglądać filmy bez nagrywania na płyte. Niedawno miałem format a przed nim wszystko działało. Teraz natomiast po podłączeniu monitora pod komputer na telewizorze nie ma kolorów. Telewizor podpięto pod s-video. Przed formatem nie było z tym najmniejszego problemu. Karta GeForce 7600GS. Bylbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc bo to strasznie wygodne rozwiązanie.

W ustawieniach sterownika ustawiłeś klonowanie obrazu ?

Jaki posiadasz system operacyjny ?

Jeżeli Win.XP, to:

Pobierz i zainstaluj ForceWare 93.71.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Na wyjściu karty masz PAL?

prawdopodobnie masz ustawiony zły system obrazu. W Polsce używany jest system PAL D/K, domyślnie ustawiony może być NTSC i dlatego nie ma koloru.

A jak zmienic z NTSC na PAL?

Tak. Żadne zmiany tego typu nie dawaly efektu. OWszem. Obraz się klonowal ale kolorów dalej nie było.

Windows XP SP3.

A jak to sprawdzić? :zawstydzony:

Telewizory automatycznie dostosowują się do systemu.

Sprawdź ustawienia w video w telewizorze - spróbuj zmienić systemy video VCR-SVCR

mam pytanie: jaki masz kabel do łączenia z telewizorem komputera? daj link ze zdjęciem albo coś podobnego :wink:

Ten sposób niestety kompletnie nic nie dał.

Kabel samoróbka. Do telewizora odchodzą dwa czincze, jeden do obrazu jeden do dzwięku. Przed formatem bylo wszystko cycuś glancus, kabel nie ruszany bo za wszelkimi szafami jest.