Telewizor pod Xboxa

Witam sorki że pisze taki posta ale mam dylemat który telewizor wybrać czy 22cale

Samsung SAMSUNG UE22C4000 22" HD Ready LED za 230 Funtów czy może z niższej półki 32 cale

SHARP LC32D12E 32" HD Ready LCD TV za tą samą cenę.

Moim zdaniem dołóż sobie jakieś 70 funtów i kup sobie full hd. Te telewizory to jak kiedyś laptopy ze słynnym logo Vista Ready :wink:

Za bardzo ci nie pomogę w wyborze konkretnego modelu, ale dopowiem coś ogólnie do tematu. Wczoraj również rozglądałem się za telewizorem. W jednym z testów przeczytałem mniej więcej coś takiego: ,chociaż obraz jest bardzo dobrej jakości, to nie możemy przyznać najwyższej oceny ze względu na 45ms opóźnienie na wejściu, co da się we znaki użytkownikom konsoli". O ile to możliwe sprawdź jak to wygląda w twoim przypadku, żebyś nie wymieniał za chwilę na inny model. Przy okazji pozwolę sobie podpiąć się pod wątek. Chcę kupić telewizor 40 lub 42 cale, budżet do 3000 słabo się w tym orientuję, więc wszelkie sugestie mile widziane.

@corrtez twoje porównanie z HD ready do Vista ready to jak przykładanie pięści do oka, bez sensu zupełnie ,no chyba że nie rozumiesz podstawowych pojęć. Poszukaj prędzej po zestawieniach testowych podobnego segmentu. Do X-a wystarczy HD ready bo i tak fullHD nie pociągnie, wybór sprzętu musisz rozpatrzeć pod kątem uzytkowania, czyli czy potrzebujesz dobrego odbiornika TV czy tylko “monitora” pod konsolkę czy też oba czynniki są ważne…

Telewizor potrzebuje tylko i wyłącznie do Xboxa 360 i o ile wiem to full HD widać dopiero na 40calach więc dla mnie to bez sensu wydawać dodatkową kasę…

Mam mały pokoik interesuje mnie ten samsung ponieważ to led tv co sądzicie?

Skoro mały pokoik i będziesz siedział dość blisko to 32 cale to max.

Tutaj masz link do tematu gdzie są 102strony na temat TV pod xboxa - [http://forum.pclab.pl/topic/375578-Moni … __st__2020](http://forum.pclab.pl/topic/375578-Monitory-i-telewizory-do-360tki/page st 2020)

Przejrzyj ostatnie 10-20 stron a napewno coś konkretnego znajdziesz

// Co do led tv

Nie wiem skąd taką durnotę cytujesz, co ma rodzaj podświetlenia matrycy do jej czasu reakcji?

Informacje znalazłem na innym forum, ale warto wziąć pod uwagę, że niektórzy producenci produkując telewizory w technologi LED ograniczają koszty produkcji na gorszej specyfikacji technicznej czyli innych parametrów - czas reakcji/kontrast etc

Jesli chodzi o podświetlenie LED to przede wszystkim oszczędności robi się na sposobie tego podświetlania. W tańszych telewizorach stosuje się poświetlenie krawędziowe (na jednej, dwóch krawędziach) które przy dużych przekątnych nie gwarantuje dobrego i równomiernego podświetlenie matrycy i często jest gorsze niż to realizowane świetlówkami. W drogich telewizorach stosuje się podświetlanie za matrycą (stałe, z automatycznym częściowym wygaszaniem, czy najbardziej wypasione RGB LED) i to jedynie jest naprawdę warte uwagi niestety takie TV to juz wysoki pułap cenowy.