Telewizor w monitorze


(Poolak2006) #1

Ostatnio trafiłem na wspaniałą ofertę i zakupiłem za grosze monitorek 19" tyle że w sumie nie jest mi potrzebny więc zacząłem kombinować o z nim zrobić. I takie moje pytanie czy jest jakiś sprzęt, karta, tuner tv czy coś żebym mógł z samego monitora (bez jednostki) zrobić telewizor ? I jaki ten tuner ma byc i w miarę niedrogi.


(Poniaatowski) #2

Może przez to?

http://www.agito.pl/tunery-tv/avermedia ... =-1001:300,


(skrzek) #3

coś takiego:

http://allegro.pl/item696567346_tv_tune ... elnie.html

tylko najlepiej żeby monitor był w formacie 4:3 bo będziesz miał czarne pasy na bokach ekranu


(MaRa) #4

Zawsze można podłączyć do komputera. Windows 98 obsługiwał do 9 monitorów, XP do 10. O ile da się wsadzić tyle kart graficznych PCI :wink:

Niemal każda współczesna karta graficzna obsługuje 2 monitory + wyjście TV. Monitory mogą mieć różną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania. Na jednym można wyświetlać pasek zadań Windowsa, na drugim pozostałą część pulpitu (można wybrać którą). Da się później myszką przesuwać okienka uruchomionych programów pomiędzy monitorami - tak to da się ustawić, że okienko z jednego się wysuwa, a wsuwa na drugi monitor obok.

Konfiguracja wielomonitorowa przydaje się w profesjonalnych zastosowaniach. W domu również, bo np. na jednym coś się odczytuje z dokumentu lub internetu i wpisuje w dokumencie na drugim monitorze, albo na jednym puszcza teledyski z Youtube, na drugim robi co innego. Brak konieczności przełączania pomiędzy okienkami jest bardzo wygodne.


(Tomkl12) #5

No offence ale ta odpowiedź raczej niczego nie wnosi do tego tematu. Rzekłbym nawet, że jest na zupełnie inny temat ^^.

autorze tematu: skorzystaj z rozwiązania kolegi skrzek