Temp.CPU

Witam

Czy temperatura AMD XP2000+ 55 st. jest prawidłowa :o

Po godz. pracy bez stresu

No w miare prawidłowa. Powinno być tak 50C.

Jeśli wszytko cacy ci chodzi po dłuższym czasie użytkowania nie masz żadnych niedogodności to niewidze problemu daj troszku info o chłodzeniu swojego procka,ale raczej nie masz czym sie przejmować :slight_smile:

Tak jak Damian napisał powinna być tak do 50C ale można powiedzieć że jeszcze 55C może być choć mogłaby być troche niższa

chłodzenie standard(60mm , 3000RPM) + dodatkowy wentyl z tyłu obudowy wieje na wentyl z CPU . Ta temperatura podniosła się po zmianie płyty z ECSK7S5A na BIOSTAR M7NCD ULTRA

Miałem taką prędzej. Jak wymieniłem tylko paste to teraz mam między 43 - 48 ST. Oczywiście ten sam procesor. :smiley:

mam zamiar zmienić chłodzonko to może pomoże

Niekoniecznie trzeba zmieniać. Najpierw wyczyść je i zmień pastę między procesorem a radiatorem. :smiley:

czyściłem radiator i wentyl paste dałem dosyć dobrą wydaje mi się , że to wina wentyla

No jak to zrobiłeś i nadal jest tak samo to zapewne wymiana wentyla zmiejszy temperature. :smiley:

w poniedziałek się tym zajmę

Dzięki za pomoc

moj to AMD Athlon 2400+ i do 51 stopni, ale mam 2 razy wiekszy wiatrak od standardowego. Takze pewnie jesli masz standardowy( a one sa mniejsze) nie chłodzi tak jak większy

Niekoniecznie. Ja mam Boxa i wiatrak od niego. :smiley:

mi się zdaje , że ta jak lazikar napisał dużo zależy od pasty pod radiatorem

ten wetyl nie ma wiać na proca tylko wydmuchiwać powietrze na zewnatrz obudowy

poszukaj info na temat płyty, czy czasem BIOS nie przekłamuje odczytu temp., ale 50C nie jest tragiczne.

link do pomocnego tutoriala jak poprawnie nałożyć pastę na rdzeń proca :slight_smile: http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm