Temp. dysku - chyba za wysoka

Witam, posiadam dysk Samsung 80GB. Jego temp. w spoczynku to 49*C, jak odpale jakiegoś klijenta torrent/gram/ lub wykonuje jakąkolwiek pracę z wykorzystaniem zapisu na dysk to temp. wchodzi nawet na 53*C, wtedy komp strasznie muli… =/ myślicie żę to od tego? jakie są u was temperatury??

Mierzyłem darmowym programem HDD Thermometer. Dodam że buda jest zdjęta bo sprzęt jest po o/c.

Temperatura dysku twardego rzeczywiście jest zbyt wysoka.

Zamontuj wentylator z przodu obudowy, na dole - będzie on wdmuchiwał powietrze do obudowy (zasysał z zewnątrz), drugi wentylator zamontuj z tyłu obudowy, na górze, pod zasilaczem. Będzie on wydmuchiwał ciepłe powietrze z wnętrza obudowy.

Po zmontowaniu wentylatorów zamknij obudowę ! To bardzo ważne, ponieważ przy otwartej obudowie nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza - tzw. ciąg powietrza nie występuje, a co za tym idzie temperatury podzespołów są wyższe, niż być powinny.

Dodatkowo popraw ułożenie taśm IDE, aby odsłonić dysk twardy.

cyrkulacja w moim kompie chyba jest zbędna bo każdy element jest oddzielnie chłodzony, własnie oprócz dysku.

Zamiast tych 2 wiatraczków w obudowie myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/item305727803__coolin … y_9db.html

tylko zastanawiam się czy bardzo będzie to hałasować? bo tego nie zniosę :slight_smile: niby piszą że 9dB :o ale to chyba w stanie spoczynku :mrgreen:

W trybie cichym, czyli na zmniejszonych (chyba minimalnych obrotach wentylatora). Spodziewałbym sie raczej przedziału od 9dB do 16dB :stuck_out_tongue:

W porównaniu z innymi tego typu produktami, jest to jednak ciche chłodzenie. Może świadczyć nawet o tym cena, w porównaniu z innymi.

Dość wysoka temperatura … chociaż wytrzymywalna … jak z innymi podzespołami - też się grzeją ?

Dziwne że się muli przy tych 53* ale to może być przyczyna tego że robisz wiele czynności jak sam mówisz włączasz torrenta/grę

nie napisałem że wszystko robie jednocześnie. Np zostawiam bittorrenta na noc i rano temp. wynosi ponad 50*C… chyba troche za dużo. Reszta podzespołów… no cóz: procesor 2000+ jest po O/C i max. 45*C RAM to nie wiem ale sa radiatorki. chipset ok 32*. Więc chyba z resztą jest ok, co?

A jak to się sprawdza? Tę temperaturę dysku???

:x

Ee nie ma co się martwić tymi tempkami … 50* po całej nocy nie jest dużym wynikiem… może komputer stoi blisko grzejnika. Ja teraz po 30minutach działaniach mam 40* .

nie martwiłyby mnie te temp. gdyby nie to mulenie kompa… strasznie przeszkadza jak mam coś pilnego do zroobienia/sciagniecia bo ten komp przede wszystkim służy do downloadu, bo grać to można chyba tylko w CS :slight_smile: