Temparatura Procesora na starcie wyższa niż 50 stopni

(Kamil Michalski) #1

Witam. Posiadam Athlona XP 2200+ już kilka lat , od miesiąca może dłużej, procesor strasznie sie grzeje. Gdy włączam komputer Bios wykazuje 50

(system) #2

przeczyść radiator i wentyl z kurzy. Nałóż nową pastę na procka :wink: Powinno pomóc

(Bary1986) #3

Przyjrzyj się czy radioator dolega sciśle do procesora jeśli tak wymień paste na procku. Jeśli to nie pomoże przeczyść radiator i wentylator (możliwe, że osadził się na nich kurz).

Możesz zawsze wymienić chłodzenie na coś lepszego :wink:

Może być to spowodowane też tym , że mamy lato zdejmij obudowe i obserwuj temperature :wink:

(Kamil Michalski) #4

Zrobiłem wszystko co tu napisaliscie: już wcześniej, lecz nie dało to oczekiwanych rezultatów. Jeżeli chodzi o lato, też w chłodne dni też sie grzeje :stuck_out_tongue:

(JNJN) #5

A co mówi palec na coolerze CPU?

Jak tam zasilacz i napięcia ?

Jak tam napięcie na CPU może wyższe niż powinno.

(Bigkoras) #6

Jak temperatura dojdzie do 60 stopni to wtedy się martw. Pod zasilaczem zamontuj wentylator wyciągający powietrze z obudowy.

I tak jak napisał JNJN sprawdź namacalnie czy radiator na CPU jest gorący. Czujniki czasami kłamią.

(Kamil Michalski) #7

Radiator w temperaturze pokojowej t.j nie zimny nie ciepły.

Zasilacz : TechMaster 230 V , Napiecie na procesorze 1,8 KLIK

Gdy włącze kilka programów lub grę temperatura przekracza 60 stopni.

Gdy dociskam radiator do procesora temperatura spada o kilka stopni, myśle że to wina chłodzenia. Zamówiłem Thermaltake Volcano #12 mam nadzieje, że pomoże :slight_smile:

(Bigkoras) #8

Twój procesor ma za wysokie napięcie! Powinno być 1,65 V. Może obniżenie napięcia załatwi sprawę.

(Kamil Michalski) #9

Jak to zrobić ? Mój komputer ma pare ładnych lat w Biosie nie ma możliwości zmiany napięć.

(Bigkoras) #10

W biosie powinna być opcja CPU Voltage albo coś takiego, poszukaj w instrukcji, a jak nie masz to ściągnij...

(Kamil Michalski) #11

COś takiego jest tj podobnego jest. Ale nie da sie tego modyfikować są tylko pokazane napięcia.

(Dudas bad boy) #12

Przez co sprawdzasz temperature? Może czujnik sie popsuł? Wyłącz kompa i szybko zdejmij chłodzenie i zobacz czy żeczywiście jest taki gorący.

(Rastko1) #13

a podaj jaką masz płyte główną może zworkami przestawia się napięcie

(Kamil Michalski) #14

Gigabyte GA-7VA-A

Bios & EasyTune 5 - Czujnik raczej sie nie zepsół, temperatura powoduje niestabilnośc pracy mojego procesora.