Temparatura Procesora na starcie wyższa niż 50 stopni

Witam. Posiadam Athlona XP 2200+ już kilka lat , od miesiąca może dłużej, procesor strasznie sie grzeje. Gdy włączam komputer Bios wykazuje 50

przeczyść radiator i wentyl z kurzy. Nałóż nową pastę na procka :wink: Powinno pomóc

Przyjrzyj się czy radioator dolega sciśle do procesora jeśli tak wymień paste na procku. Jeśli to nie pomoże przeczyść radiator i wentylator (możliwe, że osadził się na nich kurz).

Możesz zawsze wymienić chłodzenie na coś lepszego :wink:

Może być to spowodowane też tym , że mamy lato zdejmij obudowe i obserwuj temperature :wink:

Zrobiłem wszystko co tu napisaliscie: już wcześniej, lecz nie dało to oczekiwanych rezultatów. Jeżeli chodzi o lato, też w chłodne dni też sie grzeje :stuck_out_tongue:

A co mówi palec na coolerze CPU?

Jak tam zasilacz i napięcia ?

Jak tam napięcie na CPU może wyższe niż powinno.

Jak temperatura dojdzie do 60 stopni to wtedy się martw. Pod zasilaczem zamontuj wentylator wyciągający powietrze z obudowy.

I tak jak napisał JNJN sprawdź namacalnie czy radiator na CPU jest gorący. Czujniki czasami kłamią.

Radiator w temperaturze pokojowej t.j nie zimny nie ciepły.

Zasilacz : TechMaster 230 V , Napiecie na procesorze 1,8 KLIK

Gdy włącze kilka programów lub grę temperatura przekracza 60 stopni.

Gdy dociskam radiator do procesora temperatura spada o kilka stopni, myśle że to wina chłodzenia. Zamówiłem Thermaltake Volcano #12 mam nadzieje, że pomoże :slight_smile:

Twój procesor ma za wysokie napięcie! Powinno być 1,65 V. Może obniżenie napięcia załatwi sprawę.

Jak to zrobić ? Mój komputer ma pare ładnych lat w Biosie nie ma możliwości zmiany napięć.

W biosie powinna być opcja CPU Voltage albo coś takiego, poszukaj w instrukcji, a jak nie masz to ściągnij…

COś takiego jest tj podobnego jest. Ale nie da sie tego modyfikować są tylko pokazane napięcia.

Przez co sprawdzasz temperature? Może czujnik sie popsuł? Wyłącz kompa i szybko zdejmij chłodzenie i zobacz czy żeczywiście jest taki gorący.

a podaj jaką masz płyte główną może zworkami przestawia się napięcie

Gigabyte GA-7VA-A

Bios & EasyTune 5 - Czujnik raczej sie nie zepsół, temperatura powoduje niestabilnośc pracy mojego procesora.