Temperatura athlona 1800xp

mam athlona 1800xp i temperatura wacha sie miedzy 57 a 61 stopni niepodkrecany jak wiem kumple mają tez athlona a temperature max 45 czy moja temperatura jest dziwna czy normalna jak na taki proc prosze o komentarz włascicieli podobnych procy

Witam. Także posiadam Athlona (XP 2500+). Wydaje mi się, że Twoja temperatura jest za wysoka. Powinna się ona mieścić w przedziale 44-54 stopni.

Temperatura jest jednak trochę za duża. Ja mam Altlona 2000 i temp max ok 50. :smiley:

A czym sprawdzasz tą temperaturę? :?

Użyj tego narzędzia:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=522&t=29

Kolego masło czy teraz masz taką temperature czy tylko w lecie.Jeśli w okresie zimowym miałeś inną to jest tylko jedna porada.Poprostu kup sobie lepsze wiatraczki albo zdejmuj obudowe.Proponowałbym Ci to drugie poniewaz mój kumpel miał cos podobnego jak ty i wszystko działało jak należy ale tylko wtedy jak miał zdjęta obudowe.

Ja sam mam w granicach 47-50 stopni.

Pozdrawiam.

No nie przesadzajmy, żeby mieć “dobrą” temperturę to trzeba zdejmować obudowę. Temperatura powinna być odpowiednia i bez tego “zabiegu”.

Choć, oczywiście to jest jakieś rozwiązanie.

Jeżeli masz możliwość, dokup dodatkowe wiatraki.

Na dłuższą metę, taka temperatura nie wróży nic dobrego…

nawet w zime temperatura niespada ponizej 50 stopni

Spróbuj zdjąć obudowe i poczekaj ze zdjętą obudową tam z 40 minut, i po tym czasie powiedz nam jaką miałeś temperature.

kup sobie radior z wkladka miedzana+paste srebna z 80mm wentylatorem

jamma athlona 1800 podkreconego do 2010 mhz i tmeperatura nieprzekrecza 44 C mam taki wentylator co sam zwieksza predkosc dba tylko by temperatura nieprzekreczoly 45 C obojetnie czy podkrecam czy nie temp. mam taka sama w obudowie tez powinnes sobie zainstlowac dodtkowe chlodzenie :wink:

pół godzinki bez obudowy i temperatura ok 50

W takim razie zainwestuj w chłodzenie. :smiley:

temperature sprawdzam pc alertem 4 i po zdjeciu obudowy max 52 widze ze czas zainwestowac w nowe chłodzenie

No jakby troszke za wyskoka ,na moim 2000xp podkreconym na 2600xp temp. wacha sie 43 do 50 stopni

zainwestuj w chłodzonko :slight_smile: moze temp. Ci mobo zawyża, dotykałeś radiatorka, radiatorek oczywiście czysty, i pasta świeża ?

btw. zwiekszałeś napiecie na procku ? bo każde +0.25V to kilka stopni w góre :slight_smile:

Potrzebne sa jeszcze dwa wentylatorki do obudowy, jeden musi wdmuchiwac powietrze do wnetrza komputera, a drugi wydmuchiwac gorace powietrze ze srodka, montuje sie je najczesciej z tylu obudowy, ten ktory wydmuchuje powietrze powinien byc zamontowany wyzej bo gorace powietrze idzie do gory. Jesli masz juz takie wiatraki i nadal procek jest za slabo chlodzony to zdejmij wiatrak z procesora, wyczysc paste z procesora i wiatraka i naloz nowa paste termoprzewodzaca(najlepiej srebrna), ktora mozesz kupic chyba w kazdym sklepie komputerowym. Pozdrawiam!

Ja mam Athlona 1333(nie podkręcanego) i temperatura wynosi tak ok.64C mimo,iż mam ściągnięty bok obudowy.Zauważyłem,że komputer resetuje się przy 73C,ale obecnie nie dochodzi mi do takiej temp. :smiley:

No to musisz koniecznie coś z tym zrobić. Jeżeli przy odkręconej obudowie masz taką temperaturę to ja bym się nie zastanawiał i kombinował z chłodzeniem. :smiley:

Już nie opłaca mi się nic kombinować bo niedługo zmieniam procka. Sprawa jest jednak dziwna,bo mam radiator połączony z wiatraczkiem,a wiatraczek ostatnio czyściłem,co zmniejszyło temp o jakieś 5st.

No nie taka dziwna po wyczyszczeniu wiatraka zawsze lepiej chłodzi (szczególnie jak ktoś ma bardzo zabrudzony). A radiator może źle odbiera ciepło. :smiley:

Radiator zapewne dobrze odbiera ciepło,bo zmieniałem ostatnio pastę odprowadzającą ciepło. To raczej wina wiatraczka…Za słaby.