Temperatura Celerona 1000 Mhz

Witajcie, może ktoś ma ten procesor bo mojemu koledze się grzeje w stresie do 70-75 stopni a w spoczynku ma ok 50 . I nie wiem czy tak jest w tym procku?

trochę dużo,wyczyść wiatrak i może kup większy i wydajniejszy

A jak to mierzył.

Co mówi palec na coolerze CPU - parzy?

Z całym szacunkiem ale na palec to można??Każdy odczuwa temp.zupełnie inaczej, najlepiej temperatury mierzyć wyspecjalizowanym sprzętem typu termometr elektroniczny,i wcale nie chodzi o termometr do mierzenia temperatury ciała,tylko o termometr do pomiaru elementów elektronicznych.Różnica w pomiarach bardzo znacząca.

chcesz powiedzieć , że Ciebie gorący metal (70 st.) nie parzy?

i każdy ma taki w szufladzie w kredensie ? :lol:

cooler można mierzyć “organoleptycznie” i zawsze to jest jakaś wskazówka - jesli parzy tak , że nie możesz utrzymać dłużej niż kilka sekund - jest za gorąco , jeśli parzy ale utzrymasz palec długo - jest w miarę OK.

Przesadziłeś i to nawet nie troche , nie wydaje mi się aby przecietny homo był w stanie trzymać palac przez dłuższą chwile na czymś co ma 70 stopni

:o to może każdy co kupuje kompa to odrazu powinien zakupić sobie taki termometr i to najlepiej aby tą temperature mierzyła wiązka lasera , nie przesadzaj , akurat zwykły termometr rtęciowy jest jednym z dokładniejszych urządzeń do mierzenia temperatury , a w zakresie temperatur bez “przecinków” chyba dokładność dzesiątek czy setek nie jest istotna.

:shock:

dobra rada.przecież nic się nie stanie jak dotkniesz radiatora(jedynie się poparzysz :lol: )

Dotknij i jak będzie gorący to potwierdzisz temperature którą można odczytać w biosie lub programem everest,speedfan,cpuz,itp…

LUDZIE!! Pytałem czy ktoś miał albo ma takiego CELERONA, i wie jaką temperature może osiągać?

Max temperatura pracy dla tego CPU to 77 stopni.

a możesz mieć jakiegoś bubla i przy 60 stopniach możesz jednego dnia usłyszeć buuuuum :lol: