Temperatura dysku, wieszanie komputera

Witam, ostatnio wiesza mi sie komputer. Slychac z wewnatrz cykanie.

beztytuuqb4.png

Tutaj moje temperatury i napiecia.

Wydaje mi sie, ze problem lezy z dyskiem.

Może to bomba :smiley:

HD Tune

Benchmark>Start>zrzut

Health>zrzut

Error Scan>Start>zrzut

Po jakim wydarzeniu zaczęło się to dziać?

Jaki masz zasilacz (producent i model / zdjęcie)?

Posiadam zasilacz ATX-300PT firmy Atlis.

210vac, 50-60Hz, 3a

hdtunebenchmarkmaxtor6ydw2.png

hdtuneerrorscanmaxtor6yro4.png

hdtunehealthmaxtor6y080zj4.png

Dysk wydaje się w porządku (chociaż nie wiem czy zauważyłeś, ale nie podałeś pełnego Health, nie musisz robić zrzutu tylko skopiować wszystkie dane - ikona koło Exit, i wykonałeś dodatkowo Quick Scan a nie pełny, więc wynik też może nie być pełny), zasilacz niestety nie (i chyba nie Atlis a Altis).

Sprawdź co na temat temperatur i napięć mówi BIOS.

Otwórz budę i spróbuj sprawdzić skąd wydobywa się dokładnie to cykanie.

“Po jakim wydarzeniu zaczęło się to dziać?”

W Biosie nie wiem gdzie sprawdzic te temperatury. Aczkolwiek cykanie wydybywa sie chyba z zasilacza. Ogolnie po takim cykaniu komputer sie wiesza w ciagu 2-3sec. Przed chwila, po wlasnie takiej zawieszce przy ponownym starcie komputera komputer nie wykyrl dysku, dopiero przy poruszaniu kablami od zasilacza wszystko wrocilo do normy.

A te problemy zaczely sie bez jakiegos konkretnego zdarzenia.

Jak mam juz kupic zasilacz to jaki? Taki zeby tani byl.

I czy to jest rzeczywiscie problem z zasilaczem.

I jeszcze da sie w jakis sposob ograniczyc ryzyko wiechy do minimum, przed zakupem zasilacza.

beztytuuxi1.png

takie napiecia?

Wchodziłeś kiedykolwiek do BIOSu? Jak nawet namieszasz coś czy pozmieniasz, to wystarczy, że będziesz klikał ciągle Esc i ostatecznie potwierdzisz wyjście bez zmian, więc nie ma co się bać. Wchodź i znajdź temperaturę i napięcia (przy okazji się nauczysz czegoś nowego).

Jak masz kupić zasilacz (nie wiadomo czy to na pewno jego wina, ale sądząc po cykaniu i marce nie jest to zbyt dobry produkt), to najpierw musisz podać jakie masz podzespoły w kompie. Jednak prawdopodobnie jak będziesz chciał najtaniej, to takim minimum byłby ModeCom MC350 za trochę ponad 100zł.

Czy dałoby się powiedzieć, kiedy (co robisz w tym czasie na komputerze) to cykanie pojawia się?

Ściągnij i odpal HWMonitor, posiedź na kompie (1/2h), porób zwykłe czynności (ale tak by się nie wyłączył komputer) i wykonaj zrzut programu.