Temperatura GF 9800 [Solved]

Witam, gdy gralem w GTA 4 kilka razy mi sie zawiesilo i nie pozostaje nic innego jak tylko wyłącznie gry i uruchomienie od nowa, bylem ciekaw dlaczego, sterowniki wszystkie mam najnowsze oraz wszystkie dostepne aktualizacje dla WIN XP zainstalowane, przeczytalem na innym forum aby zmierzyc temperature, sciągnałem sobie Everesta i oto wyniki pomiarów w IDLE:

cooler > 3.2

graf >39

rdzen 1 >32

rdzen 2 >32

procesor>39

płyta gł >33

natomiast po 30 minutach gry w GTA 4:

cooler > 4.4

graf >55

rdzen 1 >44

rdzen 2 >44

procesor>50

płyta gł >42

po zmierzeniu tych temperatur skonfrontowałem je z temeraturami innych uzytkownikow na innych forach i spotkalem sie z różnymi odp, jedni mowili ze to jest za wysoka temperatura, inni ze calkiem normalna, dlatego kieruje sie z pytaniem do Was, jaka jest wg Was?? Dadam ze mam zamontowany maly, dodatkowy wiatraczek z tyłu obudowy.

Mam też kolejne pytanie, na płycie głownej na samej górze mam 4 diody, święca sie one wszystkie caly czas, w instrukcji nie ma o tym za wiele, poniżej zamieszczam skan tego co jest w instrukcji, czy moglicyście mi wyjaśnic na czym polega różnica miedzy tym ze świeci sie 1 dioda lub 4 diody??

b5fdbfee59874d90m.jpg

To bardzo niskie temperatury.

Zaleca się, aby chipset płyty głównej nie przekraczał 60 stopni, tyle samo procesor (przy 70-90 stopniach włącza się zabezpieczenie termiczne procesora i zwalnia on), natomiast grafika nie powinna przekraczać 110-130 stopni.

Taki procesor centralny czy graficzny musi odprowadzić z 1-4cm kwadratowych moc 60-130W.

Zawieszanie się może być winą zasilacza.

tzn ze procesor jest w 4-fazowym układzie zasilania

włącz w everest w zakładce tools-> system stability test na ok 30min i podaj temperatury

Ściągnij OCCT, porób godzinne testy procesora i grafiki, a następnie wrzuć wygenerowane wykresy temperatury procesora i grafiki, wtedy Ci powiemy, jakie masz temperatury.

Co do mierzenia temperatury pomiar-temperatur-t340449.html

poniżej wrzucam wykresy po godzinnym tescie CPU przez OCCT, temperatura jaką zauwazylem na wskaźniku Everesta to 57 C, po wszystkim jest teraz 42

1d3b2f23d4973c58m.png

fd6ac8d2a77c514em.png

f685c95744bed39dm.png

jaki masz dokładnie zasilacz (marka i moc)?

chieftec 400W

No właśnie, ja miałem kiedyś tracera i podobne problemy z grami. Dodam, że też mam 9800gt

Jaki chieftec (dokładnie, marka)?

I możesz przeprowadzić test karty graficznej? Bo o ile czujniki nie przekłamują, to procesor się nie przegrzewa, ale dalej nie wiemy jak z grafiką w stresie. Możesz zrobić krótszy test, 30min starczy.

Nie wiem o co dokladnie chodzi z marka…to co jedyne na nim pisze to :

chieftec

model: GPS-400AA-101-A

moc 400 W

co do testu na karte graf zrobie ja tez godzinna ale wieczorem gdyz teraz wychodze do pracy.

zamieszczam wykres po godzinnym teście grafiki:

5c5a64dbd5423913m.png

Seria GPS (chodziło o model, a nie markę, mój błąd) miała przypadki nieprawidłowego działania, więc wadliwy zasilacz może być przyczyną. Masz możliwość sprawdzenia komputera na jakimś porządnym innym zasilaczu? Bo temperatury są jak najbardziej prawidłowe.

to jednak nie była wina zasilacza, gdy otwierałem wczoraj gg zauwazylem ze sie cos w nim grafika “mieni”,tzn jak zmieniam szerokosc okienka to gg sie zamazuje, odinstalowalem i zainstalowalem sterowniki grafiki jeszcze raz i od wczoraj GTA już sie nie wyłącza, a gralem praktycznie cala noc :), a wracając do zasilacza, jaki wg Ciebie jest porządny ?

Jeżeli wszystko gra nie ma co się przejmować zasilacz masz dobry i nie ma sensu go wymieniać.

GPS może nie jest najlepszy, ale na czarnej liście też nie jest, więc jeżeli działa to nie ma co raczej zmieniać.