Temperatura GF Galaxy 7900GS

Witam. Mam kartę graficzną GF Galaxy 7900GS z chłodzeniem Zalman 1.2ns, jednak martwi mnie trochę jej temperatura. W Evereście pokazuje mi w spoczynku 45stopni :> Czy to trochę nie za dużo? W sumie to nie wiem ale się boje że się przegrzeje. Kompa mam podkręcanego a tak naprawde to nie pamiętam jaka była temperatura przed OC. Jeśli ktoś się orientuję to proszę o szybka odpowiedź :slight_smile: Z góry dzięki! :slight_smile:

Pewnie masz za słabą cyrkulacje powietrza w obudowie… zamontuj sobie grzies na tylniej scianie dodatkowy wiatrak zaby wyciągal cieple powietrze… hmm no ale ja na swoim gs jak nie milem prawie zadnej cyrkulacji to tez mialem w spoczynku 43 stopnie;) a teraz mam 43-45 w stresie, a jest teraz w dodatku podkrecony

ja tez w spoczynku mam 45* czasami nawet 51*C w spoczynku! najwiecej w STRESIE miałem 57*C. dodam ze karta nie jest krecona.

Nie ma się czym przejmować, ja tez mam podobną temperaturę w mojej 7600GS Zalman 42 St. w spoczynku z bardzo małym O/C w steresie jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie będzie z 45.

tylko ze ty masz 7600 a kolega ma 7900. to są inne karty.

ale grzeją się tak samo wysoko

no i dobrze - to nie jest wysoka temperatura , te karty w stresie mogą mieć i ponad 100 stopni (nie zalecane) , krytyczna temperatura to cos koło 130.

Aaa dzięki wielkie te odpowiedzi mnie pocieszyły :slight_smile: Teraz już bede mógł spać spokojnie :smiley:

a kreciłes juz tą karte??? bo ja mam zamiar podkrecić ale obawiam się ze temp podskoczy…

Nie, nie kręciłem i raczej nie mam zamiaru :stuck_out_tongue: przynajmniej narazie :slight_smile: Nawet nie wiem jak ale za bardzo sie boje :stuck_out_tongue:

Jak temp. będzie za dużo to wystraczy obniżyć zegray i styka.

Takich kart nie kręcić to grzech :stuck_out_tongue: