Temperatura karty graficznej po oc

witam podkręciłem karte nvidia gt 520 programem EVGA Precision X i temperatura wynosi ok. 48 stopni w spoczynku czy taka temperatura jest ok czy za wysoka ?

Wiem ze gt 520 jest slaba ale udało mi się wycisnąc ocene z interfejsu aero z 4.4 na 4.6 i wydajnosc w grach z 6.3 do 6.4 być może w grach też bedzie jakiś przyrost 3/4 klatek tylko co z tymi temperaturkami

To nic nie mówi. Bez temperatury w stresie raczej nic się nie dowiesz :stuck_out_tongue_winking_eye:

aham rozumiem a jak obciążyc szybko karte wystarczy włączyć grę ?

http://benchmark3d.com/

Pograć też możesz, ale jak karta zacznie się smażyć pewnie nie zauważysz :stuck_out_tongue:

Pograć trochę lub uruchomić benchmark.

Dodane 11.04.2013 (Cz) 23:44

Pobierz GPU-Z kliknij ? uruchom Render test i monitoruj temperaturę (zakładka Sensors).

http://img.techpowerup.org/120811/Untitled.png

uzyj RealTemp ustaw w nim max temp. dla swojej karty jak zaczniesz grac I wyskoczy alarm o tem. to chyba wiadomo o co chodzi

Pobierz sobie programik Furmark i lecisz .

Temperatura- 48 stopni w spoczynku- jest zdecydowani za wysoka, choć podkręcenie pewnie nie wiele się do niej przyczynia ponieważ- raczej nie podkręcałeś zegarów 2D. Rozważ zmianę pasty termoprzewodzącej na GPU jak i przy okazji na CPU, i polepszenie wentylacji w budzie.

dokładnie. dodam że te parę klatek więcej może usmażyć ci kartę, nie ma sensu jej kręcić. kupisz pastę, założys dodatkowy wiatrak w budzie i to może nie pomóc a kasa ucieka i nerwy też. chcesz mieć moc to sprzedaj kartę i dołóż grosza do lepszej…

właśnie zastanawiam się nad jakimś radeonem ale tak za ile mógłbym sprzedać obecną kartę ?

Za ok 140 jest nówka , może ktoś się skusi i da Ci za nią z 70-80zł…

ok a jak cofnąć ustawienia tego programu bo zaczeło sypać blue screenami :smiley:

Przycisk Default/Domyślne, i odznacz stosowanie OC przy starcie. Odinstaluj program i wyczyść rejestr CCleanerem, sprawdź też rejestr ręcznie(Win+R wpisz regedit > ok > rozwiń i z pod prawego usuń EVGA ) i wywal jak został klucz w HKEY_CURRENT_USER\Software\>>EVGA << i w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE>>EVGA<