Temperatura karty graficznej

(system) #1

Niepokoję się o moją kartę graficzną, posiadam radeon 4850. Niedawno, przypadkiem, gdy przeinstalowywałem system z win xp na win 7 zainstalowałem też nowe stery do radeona ( ATI Catalyst Control Center), spojżałem na temperaturę procka graficznego...i zdębiałem...86 stopni Celcjusza. A nic na kompie nie robiłem. Postanowiłem, więc sprawdzić to Everestem...a oto wyniki:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (ATI-Diode)

Nazwa płyty głównej Gigabyte M57SLI Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 24 °C (75 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 34 °C (93 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 33 °C (91 °F)

GPU Diode (DispIO) 82 °C (180 °F)

GPU Diode (MemIO) 88 °C (190 °F)

GPU Diode (Shader) 86 °C (187 °F)

Seagate ST3640323AS [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 1588 RPM

Obudowa 1205 RPM

Procesor graficzny 2875 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.10 V

+3.3 V 3.34 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

DIMM 1.82 V

...i nie wiem co otym sądzić...czy to normalne, czy też mam za słabe chłodzenie?...a jeśli tak to co mam z tym zrobić?

...bardzo proszę pomóżcie.

(Mrylec) #2

dla tej karty to jest normalne :wink:

(Lszczepaniak) #3

No co Ty gadasz? Ja mam identyczną kartę i jeszcze nigdy mi nie przekroczyła 45 stopni.

(system) #4

też myślę, że to normalne..żadnych artefaktów, nic się z obrazem nie dzieje złego...więc może czujniki przekłamują...albo cholera go wie o co chodzi..

(Gural7) #5

Na pewno nie,najgorsza wersja od Asusa nie grzeje się tak że ma 80 stopni w idle,ja bym zaczął się zastanawiać gdzie stoi komputer,czy nie obok żadnego grzejnika,czy w obudowie jest dobra cyrkulacja a jak nie ma to czy jest chociaż otwarta obudowa.

(Mmiszczuk) #6

Co ty nie powiesz? Masz dokładnie taką samą kartę - producent, chłodzenie? Użyłeś mózgu? Może autor wątka posiada wersję pasywną?

(Lszczepaniak) #7

Tak sie składa, że zanim sam wybrałem moja karte graficzną przejrzałem mnóstwo róznych artykułów i zasięgnałem opinii paru osób, które mają sporą wiedzę o sprzęcie komputerowym wiem, że te radeony nie nagrzewają się do 80 stopni 'ot tak' więc dziękuje, że się o mnie martwisz, ale bardziej skup się na pracy mózgu własnego, dobrze?:wink:

Do tego co napisał gural777 moge jeszcze dodać wadliwe chłodzenie karty.

(system) #8

Sprawdź temperaturę po zainstalowaniu innej wersji sterownika.