Temperatura karty graficznej

Witam mam problem nie chodzi mi wiatraczek od karty graficznej wiec odlaczylem ten co jest na boku pudla i przystawilem do karty graficznej ,sprawdzalem w biosie temperature pisalo tak: Current System Temperature :40C Current Cpu Temperature :127C posiadam karte graficzna Nvidia Geforce 8500GT (512 mb )

Mam nadzieje ze to dobra temperatura bo gram po 5-6H juz przez tydzien i nic sie nie dzieje

Odczepiłeś wiatrak z obudowy czy z coolera procesora? Jeśli z CPU to załóż go jak najszybciej tam gdzie był, chyba że chcesz stracić w niedługim czasie procesor…

P.S Tu nie ma temperatury karty graficznej, pobierz program HWMonitor, zrób screena z temperaturami i wrzuć na forum.

Wątpię żeby grzał mu się procesor 127stopni bo pewnie sam system by się wyłączył lub spalił. Prawdopodobnie czujnik na CPU padł lub program źle odczytuje dane.

Z obudowy odczepilem ten duzy wiatrak ,i przylozylem kolo karty graficznej mysle ze to dobry pomysl zeby troche schlodzic ta karte graficzna jak na niej wiatrak nie chodzi

a nie wiem co to jest cooler procesora mam 15 lat i nie bardzo sie orientuje:)

Niedlugo powiem wyniki z HwMonitor

Dodane 09.07.2011 (So) 20:12

oto wynik z Hardware Monitor :

ironj.png

Uploaded with ImageShack.us

Temperatura twojego procesora: 39C

Temperatura grafiki: 55C

To dobrze rozumiem :)?

Dobrze. Karty graficzne na ogół grzeją się nawet do 85 stopni :stuck_out_tongue_winking_eye: A niektóre i bardziej.

Cooler to inaczej wiatraczek :wink: No i dla bezpieczeństwa rozejrzyj się za nowym http://allegro.pl/aab-super-silent-vga- … 05443.html (to tylko przykład, nie wiem jak wygląda chłodzenie na twojej karcie).

@ general132

Sprawdź temperatury korzystając z innych programów.

@ Paranienormalny

No nie bardzo…Cooler to zestaw radiator + wentylator a wiatraczek to sobie stoi na polu :wink: To, że sklepy często stosują określenie “wentylator” zamiast “cooler” (lub nawet system chłodzenia) wcale nie znaczy, że stosują poprawną nomenklaturę :slight_smile: A co do tego maleństwa AAB z Allegro, to możesz o tym zapomnieć bo a nie to ciche ani specjalnie wydajne nie jest. Jak już to Accelero L2 Pro (w testach daje radę nawet sporo mocniejszym kartom).