Temperatura karty graficznej

(Lmdlm17) #1

Witam posiadam kartę MSI N550GTX-Ti-M2D1GD5/OC - karta graficzna - GF GTX 550 Ti - 1 GB,temperatura w spoczynku waha się od 36 stopni do 44 stopni.Pod czas grania temperatura wynosi 73 stopnie.Mam zamontowany wentylator wyciąg z tyłu obudowy i nadmuch z boku obudowy.Czy to są normalne temperatury?Temperatury mierzone były Everestem i SpeedFanem.

(nnick) #2

Dobre temperatury.

(sla17) #3

Nie wiem jak się to akurat chłodzenie sprawuje, źle nie jest ale w stressie mogło by być nieco niżej, ale za dużo też nie jest, więc jeśli wszystko OK - nie masz się czym martwić. Jaka obudowa i jak zamontowane są wentylatory?

(Lmdlm17) #4

Obudowa Tracer Mars TRO-765-zasilacz 600w,wentylatory 90.Podczas grania głośno wyje.

(system) #5

Sprawdż sobie wentylatorki czy są czyste?

(Lmdlm17) #6

Wentylatory czyściutkie i nowiutkie i grafika też nowiutka.Co mogę jeszcze zrobić żeby obniżyć temperaturę w stresie

(sla17) #7

Dobra, a przedstaw może jakoś rysunkowo (paint, kartka) jak wygląda wentylacja - gdzie są zamontowane wentylatory, co jest na drodze (czy np. dysk twardy czy kable nie przysłaniają obiegu) i czy wentylator wyciąga powietrze czy wtłacza.

(system) #8

może jeszcze inaczej

napisz jakie rozmiary mają wentylatorki w obudowie,a jaki w grafice bo podejrzewam że grafika ma większy wentylator

(Lmdlm17) #9

Z tyłu wyciąga powietrze z obudowy a z boku dmucha na kartę graficzną,nic nie przysłania wentylatorów.Wentylatory 90,grafika90

(T Luk) #10

To normalne temperatury tych kart, nie ma się czym przejmować :wink:

(system) #11

Jeśli możesz to sprawdż tak ołącz ten wentylator boczny czyli ten co dmucha na grafike i sprawdz bez niego,chociaż obecne temp. masz dobre tylko o to buczenie mi chodzi czy się nie zmieni jak odłączysz ten boczny wentylator,bo czasem jest tak że zamiast pomagać to on przeszkadza

(Lmdlm17) #12

Jeżeli temperatury są ok to dziękuje za pomoc.

(silvver) #13

zupełnie normalna temperatura, nie masz się czym przejmować.

Ja mam GF 560Ti od Gigabyte, i w idle mam 30 C, a w stresie dobija do 75 C.

(Lmdlm17) #14

Bez bocznego wentylatora też buczy w stresie wyczytałem że to normalne w tych kartach.

(system) #15

W takim razie nie musisz się martwić o temperatury,ewentualnie sprawa obudowy wchodzi w gre

(Lmdlm17) #16

Tak właśnie myślałem nad zakupem nowej obudowy .