Temperatura karty graficznej

Witam posiadam kartę MSI N550GTX-Ti-M2D1GD5/OC - karta graficzna - GF GTX 550 Ti - 1 GB,temperatura w spoczynku waha się od 36 stopni do 44 stopni.Pod czas grania temperatura wynosi 73 stopnie.Mam zamontowany wentylator wyciąg z tyłu obudowy i nadmuch z boku obudowy.Czy to są normalne temperatury?Temperatury mierzone były Everestem i SpeedFanem.

Dobre temperatury.

Nie wiem jak się to akurat chłodzenie sprawuje, źle nie jest ale w stressie mogło by być nieco niżej, ale za dużo też nie jest, więc jeśli wszystko OK - nie masz się czym martwić. Jaka obudowa i jak zamontowane są wentylatory?

Obudowa Tracer Mars TRO-765-zasilacz 600w,wentylatory 90.Podczas grania głośno wyje.

Sprawdż sobie wentylatorki czy są czyste?

Wentylatory czyściutkie i nowiutkie i grafika też nowiutka.Co mogę jeszcze zrobić żeby obniżyć temperaturę w stresie

Dobra, a przedstaw może jakoś rysunkowo (paint, kartka) jak wygląda wentylacja - gdzie są zamontowane wentylatory, co jest na drodze (czy np. dysk twardy czy kable nie przysłaniają obiegu) i czy wentylator wyciąga powietrze czy wtłacza.

może jeszcze inaczej

napisz jakie rozmiary mają wentylatorki w obudowie,a jaki w grafice bo podejrzewam że grafika ma większy wentylator

Z tyłu wyciąga powietrze z obudowy a z boku dmucha na kartę graficzną,nic nie przysłania wentylatorów.Wentylatory 90,grafika90

To normalne temperatury tych kart, nie ma się czym przejmować :wink:

Jeśli możesz to sprawdż tak ołącz ten wentylator boczny czyli ten co dmucha na grafike i sprawdz bez niego,chociaż obecne temp. masz dobre tylko o to buczenie mi chodzi czy się nie zmieni jak odłączysz ten boczny wentylator,bo czasem jest tak że zamiast pomagać to on przeszkadza

Jeżeli temperatury są ok to dziękuje za pomoc.

zupełnie normalna temperatura, nie masz się czym przejmować.

Ja mam GF 560Ti od Gigabyte, i w idle mam 30 C, a w stresie dobija do 75 C.

Bez bocznego wentylatora też buczy w stresie wyczytałem że to normalne w tych kartach.

W takim razie nie musisz się martwić o temperatury,ewentualnie sprawa obudowy wchodzi w gre

Tak właśnie myślałem nad zakupem nowej obudowy .