Temperatura karty graficznej

(Misiek1987) #1

Po około godzinie pracy jak dotkne palcem karty graficznej a zwłaszcza to srebrne "coś" (nie wiem jak to się nazywa) to strasznie jest gorące a wręcz parzy, czy to jest normalne, bo nigdy nie zwracałem na to uwagi? A zmierzyć temperature to nie mam czym...

Karta graficzna: ATI Radeon 9250

(Clubbasse207) #2

to radiator :wink:

a jeśli chodzi o to że to jest gorące to niepanikuj ... ja mam gf 5200 fx i też radiator parzy ale nic sie niedzieje :wink:

a jeśli chcesz sie poczuć lepiej to zamontuj jakiś wiatraczek dodatkowy :

(chudy ed) #3

To nie widziałeś u mnie na lekko kręconym GF 6200 :slight_smile: a zapytaj sie tych co mają GF 7950 PCI-Ex hehehe

(Miniuka) #4

Nie ma co panikować :smiley: Może to być ciepłe, jednak zawsze na radiator mozna przyłączyć wiatraczek 8)

(Pieciaks) #5

No tak, to "srebrne", co dotykałeś to jest radiator na procesorze, ułatwiający chłodzenie procesora powietrzem. Że jest gorący to normalne, ale że parzy... Lepiej sprawdzić rzeczywistą temperaturę, ale ja nie wiem w jaki sposób (chyba, że karta ma czujnik?). Jeśli nie podkręcałeś karty, a napięcie jest w porządku, to na 90% z kartą jest wszystko w porządku.

(Misiek1987) #6

Nie podkręcałem, a napięcie też jest ok już wiem wszystko (chyba :stuck_out_tongue: ), dobra dzięki wam 8)

(Zbych ) #7

Nie można a należy zamontować wentylator , zazwyczaj karty graficzne bez wentylatora nie nadają się do gier , ich żywotność drastycznie spada zwłaszcza kiedy się przegrzewają w czasie grania , prawidłowa temperatura radiatora to "ciepły", nawet dłuższe trzymanie na nim palca nie powinno parzyć.

(Leszczor) #8

hyhy to sie nie tyczy mojego Radeona x800GTO. na standardowym chlodzeniu osiagalem temp rzedu 70 stopni ale zamontowalem sobie PENTAGRAMA Freezone XC-70 Cu+ to ledwo do 40 dochodzi.....

a co do twojego GeForca zainstaluj sobie jakis wiatraczek ale nie ten maly bo one strasznie halasuja.... lepiej potrudzic sie z montazem wiekszego (80mm) ale cieszyc sie cisza :slight_smile:

(Tommekx) #9

U mnie na standardowym cłodzenie nie ma znaczenia jak długo mam właczony komputer, gram itp karta nigdy nie przekracza 55 stopni, z tego wynika, że ty posiadasz jakiś dziwny egzemplarz

(system) #10

Możesz zmierzyć TYM

A jakie masz pozostałe temperatury ?? Tzn procesora etc.

:shock:

Dodatkowe chłodzenie...

Ta strona ci się przyda.

(Misiek1987) #11

Mam już go ale tam temperatury karty graficznej nie ma :x

Jak komputer długo pracuje to temperatury są takie:

Płyta główna 39

AUX 55

dyski 40

A procesor to nie wiem bo mam zepsuty czujnik... :x

(McDracullo) #12

Ta karta nie ma czujnika. Jeśli chcesz sprawdzić dokładną temp. musisz użyć termometru cyfrowego :slight_smile:

(Misiek1987) #13

Ciekawe skąd go wytrzasne :?

(JNJN) #14

Kupuje się:

np poczytaj

http://www.mera-sp.com.pl/przyrzpom.php?go=termometry