Temperatura karty graficznej

Po około godzinie pracy jak dotkne palcem karty graficznej a zwłaszcza to srebrne “coś” (nie wiem jak to się nazywa) to strasznie jest gorące a wręcz parzy, czy to jest normalne, bo nigdy nie zwracałem na to uwagi? A zmierzyć temperature to nie mam czym…

Karta graficzna: ATI Radeon 9250

to radiator :wink:

a jeśli chodzi o to że to jest gorące to niepanikuj … ja mam gf 5200 fx i też radiator parzy ale nic sie niedzieje :wink:

a jeśli chcesz sie poczuć lepiej to zamontuj jakiś wiatraczek dodatkowy :

To nie widziałeś u mnie na lekko kręconym GF 6200 :slight_smile: a zapytaj sie tych co mają GF 7950 PCI-Ex hehehe

Nie ma co panikować :smiley: Może to być ciepłe, jednak zawsze na radiator mozna przyłączyć wiatraczek 8)

No tak, to “srebrne”, co dotykałeś to jest radiator na procesorze, ułatwiający chłodzenie procesora powietrzem. Że jest gorący to normalne, ale że parzy… Lepiej sprawdzić rzeczywistą temperaturę, ale ja nie wiem w jaki sposób (chyba, że karta ma czujnik?). Jeśli nie podkręcałeś karty, a napięcie jest w porządku, to na 90% z kartą jest wszystko w porządku.

Nie podkręcałem, a napięcie też jest ok już wiem wszystko (chyba :stuck_out_tongue: ), dobra dzięki wam 8)

Nie można a należy zamontować wentylator , zazwyczaj karty graficzne bez wentylatora nie nadają się do gier , ich żywotność drastycznie spada zwłaszcza kiedy się przegrzewają w czasie grania , prawidłowa temperatura radiatora to “ciepły”, nawet dłuższe trzymanie na nim palca nie powinno parzyć.

hyhy to sie nie tyczy mojego Radeona x800GTO. na standardowym chlodzeniu osiagalem temp rzedu 70 stopni ale zamontowalem sobie PENTAGRAMA Freezone XC-70 Cu+ to ledwo do 40 dochodzi…

a co do twojego GeForca zainstaluj sobie jakis wiatraczek ale nie ten maly bo one strasznie halasuja… lepiej potrudzic sie z montazem wiekszego (80mm) ale cieszyc sie cisza :slight_smile:

U mnie na standardowym cłodzenie nie ma znaczenia jak długo mam właczony komputer, gram itp karta nigdy nie przekracza 55 stopni, z tego wynika, że ty posiadasz jakiś dziwny egzemplarz

Możesz zmierzyć TYM

A jakie masz pozostałe temperatury ?? Tzn procesora etc.

:shock:

Dodatkowe chłodzenie…

Ta strona ci się przyda.

Mam już go ale tam temperatury karty graficznej nie ma :x

Jak komputer długo pracuje to temperatury są takie:

Płyta główna 39

AUX 55

dyski 40

A procesor to nie wiem bo mam zepsuty czujnik… :x

Ta karta nie ma czujnika. Jeśli chcesz sprawdzić dokładną temp. musisz użyć termometru cyfrowego :slight_smile:

Ciekawe skąd go wytrzasne :?

Kupuje się:

np poczytaj

http://www.mera-sp.com.pl/przyrzpom.php?go=termometry