Temperatura komputera i restart kompa

Chciałem się zapytać czy to normalna temperatura dla tego komputera.

0e0f380fb9ff992a.jpg

Ostatnio jak wykonuje dużo operacji lub dłużej pogram to komputer sam mi się wyłącza znajomi mówią że to wina zasilacza co wy o tym myślicie może przesłać dodatkowe screeny z taktowaniem zasilacza?

KOniecznie sprawdź chłodzenie procesora czy wentylator jest podłączony i czy działa. Jesli tak jest to sprawdź czy radiator na procesorze jest poprawnie zamontowany. Jaki to procesor AMDczy Intel ?

ale ci sie proc grzeje :o :o koniecznie sprawdź wentylator na procu a najlepiej to odłącz kompa od zasilania wyjmij chłodzenie proca i przeczyść radiator najlepiej porządnie dmuchnąć na balkonie albo odkurzaczem wciągnąć

Ogólnie kiepskie masz chłodzenie całej budy, temp płyty też wysoka, komp wyłącza ci się pewnie dlatego ze masz ustawione w biosie procesor temp shutdown (lub podobne). Jak nie masz w budzie tylnego wentylatora to dobrze byłoby zamontować jakiegoś cichego-wolnoobrotowca.

O wow 71*C to ładnie mi przy większych rzeczach jak gry czy coś podchodzi max 40 już 50 to za dużo ale 70:O:O:O jakie chłodzenie? może zmieniłes procka a przy tym źle podłaczyłeś wentylator albo za słaby i nie wyrabia. Sprawdź koniecznie bo jak dalej pójdzie spali Ci sie :wink:

Procesor: DualCore Intel Pentium D 820

Od nowości (grudnia) nie był rozkrecany. Wiatraczki napewno są dobrze podłaczone. Na początku jak dobrze pamietam to temperatura była 40-45 stopni.

Powiem ci że to norma

50-70 zazwyczaj te pentiaki chodzą

Nowe chłodzenie ~50zł i pasta AS5

takie temperatury to masz jak na kompie nic nie robisz??

Jak dla mnie, to wysoka. A nie jest podkręcony? Dodatkowy wentylator na obudowę. A może wylot powietrza z kompa jest zatkany. Kumpel miał w biurku półką przeznaczoną na kompa, tka ciasną, że nie miało jak powietrze wychodzić. Tylko przodem. Tył, góra,boki, duł zabudowane. BRAWA DLA PROJEKTANTA BIURKA. Jak nie masz plomby. Przedmuchaj sprężonym powietrzem wnętrze kompa.

Procesor napewno nie jest podkręcony. Wylot powietrza też jest w porządku.