Temperatura MCP

Witam, ostatnio zauważyłem, że z radiatora na płycie głównej (z chipsetu?) jest wyczuwalna dość wysoka temperatura.

Pobrałem EVEREST-a w celu sprawdzenia i wartość temperatury przy MCP (wydaje mi się, że to ten element, ponieważ pozostałe są chłodniejsze) wynosiła 95°C, a po otwarciu obudowy spadła do 85°C-86°C.

Czy nie jest to zbyt wysoka temperatura, oraz jeżeli jest zbyt wysoka to jak ją obniżyć? Radiator ma około 38x38cm, czy wentylator 40x40cm spowoduje obniżenie temperatury?

Pozdrawiam

http://www.cooling.pl/scythe-mini-kaze- … 83624.html

Pewnie będzie trzeba przykręcić po przekątnych na 2 śruby jak radiator ma 38mm, w komplecie są cieńsze śruby niż dodawane do większości wentylatorów to nie będzie trzeba szukać innych śrub.

Sprawdż czy wiatrak od karty graficznej dobrze działa, miałem podobny problem .Sprawdziłem ewerestem i pokazał mi temperature 84stopnie , zaczęło się od tego że mi się wyłączał komp po 10 min gry i tak non stop, to właśnie to powodowało że mostek pułnocny tak się grzał . W porę sie zorientowałem zapłaciłem tylko za wiatrak 50zł na szczęscie nie za kartę graficzą teraz mam temperaturę 56-60 stopni na MCP :smiley: