Temperatura na Athlonie 3800

Na tym procesorze dwurdzeniowym temperatura przekracza 50*. Czy to normalne? Obudowa otwarta. Chłodzenie box. Wydaję mi się że winę ponosi pionowo osadzony zasilacz który jest dosłownie 3cm od wentylatorka. Można jakoś ten zasilacz dać poziomo?

To jaką Ty masz obudowę że zasilacz jest pionowo??

weź jakąś fotkę daj bo coś dziwnego piszesz :slight_smile:

mam obudowe starego typu http://www.allegro.pl/item174875454_obudowa_do_pc_zasilacz.html

Zasilacz jest tak ulozony(druga fotka) noi wiatrak od procesora prawie sie styka z zasilaczem mam bardzo mala obudowe( jest niska i dluga)

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 21:20

a i jescze jedno… jaka temepratura jest maksymalna dal tego procesora?

Człowieku radziłbym Ci ta płyte glowna co masz polozyc luzem na biurku. O wiele lepsza wydajnosc osiagniesz dla procesora niz jest w tej plycie. Ty go zmarnujesz,zniszczysz, spalisz… Ja osoba ktora ma sentyment do prockow AMD… Dziwie sie jak mozesz miec taki sprzet w TAKIEJ OBUDOWIE !!

I stara obudowa ? Jaja sobie robisz?

Ale obudowę wykombinowałeś :evil: jesli ten zasilacz tak “leży” i masz mało miejsca w budzie to chyba nic nie zrobisz poza wymianą obudowy ( ładny mustang z allegro 65 zł z przesyłką) - wokół procesora MUSI być wolna przestrzeń do cyrkulacji powietrza bo 50 st. to dużo dla tego procesora.

Co do Twojego pytania jaka powinna byc temperatura…

http://forum.idg.pl/index.php?setskin=1 … opic=78783

Oddaj mi lepiej ten procesor :expressionless:

Miałem taką obudowę i D750 zasilacz zasłaniał wentyl proca temp ~47 *C, jak położyłem go na górze budy to temp i obroty wentyla spadły z 6000 na 4500, temp 38.

Zmień pastę (boxowe są kiepskie), proca masz zwykłego czy EE?

50 *C na box dla zwykłego to normalne.

Jaki masz zasilacz? Nie markowe grzeją.

Dla A64 nie bezpieczna temp zaczyna się od 65*C, mój raz przekroczył ponad 80*C :lol:

Płyty Gigabyte często podają nie prawidłowe temp.

Stary zadne… rady ; P… Miales kase na takiego klocka to i wygrzeb grosze na jakas wieksza obudowe… oplaci Ci sie i poczujesz przyrost… mocy… Ja Ci to mowie :slight_smile:

Kasy na obudowe nie zyskam na 100%. Tobi nie rozumiem o co chodzi z tym EE. Co do pasty to musze sobie kupic a narzie kasy brak :stuck_out_tongue: Zasilacz niemarkowy. Ja temperature podawalem w stresie normlanie jest w okolo 37*

Tobi i bardzo się źle czuje nie sluchajac Twoich rad :confused: moglem brac tego abita kn9. eh szkoda… wlasnie szukam kupca na moja plyte i mam nadzieje ze sie znjadzie jakis jelen :stuck_out_tongue: mozesz mi podac stronke gdzie bede mogl dac ogloszenie o sprzedazy plyty?

EE - wer pobierające mniej prądu, jak mniej pobierają to mniej grzeją.

Pasta Arctic Silver 5 (15 zł) starczy na kilka smarowań.

Allegro.pl, giełda na purepc.pl (na ppc może się nie udać).

Mam jeszcze jedną:

Zasilacz zmień w pierwszej kolejności, jeśli spalenia będą widzoczne fizycznie to serwis może nie uznać gwar, uszkodzenia fizyczne = strata gwar… wtedy Ty płacisz za zmianę. Tanie zasiłki powoli niszczą dyski, nagłymi wachaniami napięć.

podam Ci napiecia:

http://images22.fotosik.pl/54/f1f94e5e52fcaa32.jpg

sa dobre?

Napięć nie mierzy się programami, do tego używa się miernika.

aha dzięki za porade jak bede mial dostep to podam.

Wyjmij plyte glowna z obudowy i poloz ją w pozycji leżacej. Zobacz wtedy temperature. Wsio inne zostaw w srodku kompa…