Temperatura na Athlonie 3800

(Ozzi91) #1

Na tym procesorze dwurdzeniowym temperatura przekracza 50*. Czy to normalne? Obudowa otwarta. Chłodzenie box. Wydaję mi się że winę ponosi pionowo osadzony zasilacz który jest dosłownie 3cm od wentylatorka. Można jakoś ten zasilacz dać poziomo?

(enjoypoznan) #2

To jaką Ty masz obudowę że zasilacz jest pionowo??

(system) #3

weź jakąś fotkę daj bo coś dziwnego piszesz :slight_smile:

(Ozzi91) #4

mam obudowe starego typu http://www.allegro.pl/item174875454_obudowa_do_pc_zasilacz.html

Zasilacz jest tak ulozony(druga fotka) noi wiatrak od procesora prawie sie styka z zasilaczem mam bardzo mala obudowe( jest niska i dluga)

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 21:20

a i jescze jedno... jaka temepratura jest maksymalna dal tego procesora?

(Wujek 15) #5

Człowieku radziłbym Ci ta płyte glowna co masz polozyc luzem na biurku. O wiele lepsza wydajnosc osiagniesz dla procesora niz jest w tej plycie. Ty go zmarnujesz,zniszczysz, spalisz.. Ja osoba ktora ma sentyment do prockow AMD... Dziwie sie jak mozesz miec taki sprzet w TAKIEJ OBUDOWIE !!

I stara obudowa ? Jaja sobie robisz?

(system) #6

Ale obudowę wykombinowałeś :evil: jesli ten zasilacz tak "leży" i masz mało miejsca w budzie to chyba nic nie zrobisz poza wymianą obudowy ( ładny mustang z allegro 65 zł z przesyłką) - wokół procesora MUSI być wolna przestrzeń do cyrkulacji powietrza bo 50 st. to dużo dla tego procesora.

(Wujek 15) #7

Co do Twojego pytania jaka powinna byc temperatura..

http://forum.idg.pl/index.php?setskin=1 ... opic=78783

Oddaj mi lepiej ten procesor :expressionless:

(Michal Kolatek) #8

Miałem taką obudowę i D750 zasilacz zasłaniał wentyl proca temp ~47 *C, jak położyłem go na górze budy to temp i obroty wentyla spadły z 6000 na 4500, temp 38.

Zmień pastę (boxowe są kiepskie), proca masz zwykłego czy EE?

50 *C na box dla zwykłego to normalne.

Jaki masz zasilacz? Nie markowe grzeją.

Dla A64 nie bezpieczna temp zaczyna się od 65*C, mój raz przekroczył ponad 80*C :lol:

Płyty Gigabyte często podają nie prawidłowe temp.

(Wujek 15) #9

Stary zadne.. rady ; P.. Miales kase na takiego klocka to i wygrzeb grosze na jakas wieksza obudowe.. oplaci Ci sie i poczujesz przyrost.. mocy... Ja Ci to mowie :slight_smile:

(Ozzi91) #10

Kasy na obudowe nie zyskam na 100%. Tobi nie rozumiem o co chodzi z tym EE. Co do pasty to musze sobie kupic a narzie kasy brak :stuck_out_tongue: Zasilacz niemarkowy. Ja temperature podawalem w stresie normlanie jest w okolo 37*

Tobi i bardzo się źle czuje nie sluchajac Twoich rad :confused: moglem brac tego abita kn9. eh szkoda... wlasnie szukam kupca na moja plyte i mam nadzieje ze sie znjadzie jakis jelen :stuck_out_tongue: mozesz mi podac stronke gdzie bede mogl dac ogloszenie o sprzedazy plyty?

(Michal Kolatek) #11

EE - wer pobierające mniej prądu, jak mniej pobierają to mniej grzeją.

Pasta Arctic Silver 5 (15 zł) starczy na kilka smarowań.

Allegro.pl, giełda na purepc.pl (na ppc może się nie udać).

Mam jeszcze jedną:

Zasilacz zmień w pierwszej kolejności, jeśli spalenia będą widzoczne fizycznie to serwis może nie uznać gwar, uszkodzenia fizyczne = strata gwar... wtedy Ty płacisz za zmianę. Tanie zasiłki powoli niszczą dyski, nagłymi wachaniami napięć.

(Ozzi91) #12

podam Ci napiecia:

sa dobre?

(Michal Kolatek) #13

Napięć nie mierzy się programami, do tego używa się miernika.

(Ozzi91) #14

aha dzięki za porade jak bede mial dostep to podam.

(Wujek 15) #15

Wyjmij plyte glowna z obudowy i poloz ją w pozycji leżacej. Zobacz wtedy temperature. Wsio inne zostaw w srodku kompa..